Evde Yaz Partisi Hazırlıkları

Yaz sıcaklarıyla birlikte yaz partilerinin de vakti geliyor. Kusursuz bir yaz partisi için evde hazırlıklara başlayın.

Evde parti hazırlığı yaparken ikram edileceklerden müziğe, oturma düzeninden sunuma kadar her şeyi detaylıca düşünmelisiniz.

Açık büfe

Evde Yaz Partisi

 • İkramlıklar kadar sunum da önemlidir. Bardakların tepside kayıp dökülmemesi için, tepsiye; ince mantar bir plaka yerleştirin.
 • Yemek masasında kullanacağınız örtünün, rüzgardan savrulmaması için, köşelerine ufak aksesuarlar koyabilirsiniz.
 • Şişeleri kolay taşımak için ikişer ikişer olacak şekilde bir kumaşa koyun ve üstlerini bağlayın. Kolay kullanmanızın yanı sıra dekoratif bir görünümün de elde edeceksiniz.
 • Karıncaları parti alanından uzak tutmak için, ilaç kullanmayın. Bir sprey şişesinin içine eşit miktarda su ve beyaz sirke koyun. Şişeyi çalkaladıktan sonra, kullanmak istediğiniz yerlere sıkın. Parti boyunca karıncalardan kurtulmuş olacaksınız.
 • Ekmek sepetinizin yüzeyine, sevdiğiniz bir ağacın yapraklarını yerleştirin. Yerleştirmeden önce yaprakların temiz ve taze olmasına dikkat edin.
 • Partide en çok yaşanan sıkıntılardan biri de bardakların karışmasıdır. Bunu önlemek için bardakların etrafına kalın paket lastiklerinden yerleştirin. Lastiklerin üzerine, bardak sahibinin ismini yazın. Bu şekilde bardakların karışmasını önlemiş olursunuz.
 • Açık havada yapılan toplantı ve partilerde detaylara özen gösterin. Küçük aksaklıklar, partinize gölge düşürebilir.
 • Akşam partisi için çok ağır olmayan ve soğuk servis edilen salatalar hazırlamak pratik ve lezzetli bir çözüm olabilir. Makarna salatası, Amerikan salatası, patates salatası, yoğurtlu ve mayonezli havuç salataları bu salatalara örnek olarak gösterilebilir.
 • Akşamüstü partileri, gündüz azalan enerjinizi geceye taşıyacağınız partiler olacağından çok ağır olmayan, çeşitli alkollü veya alkolsüz içecekleri barındırabilir. Şaraplı limonata, şampanyalı kokteyller, birayla hazırlayabileceğiniz kokteyller, bloodymary farklı alternatifler olabilir ve davetlilerinizi memnun edebilir.
 • Partiyi bahçede vermeyi düşünüyorsanız, hava durumunu göz ardı etmeyin. Soğuk havalarda daha çok mangal yapıp, hem ortamı hem sevdiklerinizi ısındırırken, sıcak havalarda şarküteri ürünleri, mevsim meyveleri ve çeşitli salatalar kullanabilirsiniz. Bahçe partisinde muhakkak az alkollü özel bir içecek hazırlamalısınız. Böylece hem ortama canlılık katabilir, hem de değişikliğe açık olan konuklarınıza farklı bir deneyim yaşatabilirsiniz.
 • Bahçede verilen partilerde hava durumunu hiçbir zaman tam tahmin edemeyeceğiniz için, misafirleriniz için şemsiye bulundurmanızda fayda var. Bunun dışında bulabildiğiniz orta boyutlu bir muşamba ile aniden başlayabilecek hafif bir yağmur için ufak bir sığınak da yaratabilirsiniz.
 • Dışarda vereceğiniz partiler için çöp kovası koymayı unutmayın ki, parti sonrası işiniz kolaylaşsın.
 • İçecek seçerken, hava durumuna, sunduğunuz yemek alternatiflerine dikkat etmelisiniz. Gündüz verilen sıcak havadaki bir partide soğuk beyaz şarap, buz gibi bir limonata veya soğuk bir bira yardımınıza koşacaktır. Soğuk havalarda ise, insanın içini ısıtacak meşrubatlar veya sunduğunuz yemeğin durumuna göre kullanabileceğiniz kırmızı şarap iyi bir alternatif olabilir.
 • Bol buz, sıcak parti ortamlarında ferahlamak isteyen konuklar için vazgeçilmez olacaktır. Fazlaca depolamayı unutmamak gerekir.
bahçede etkinlik
bahçe partisi

İçecekleriniz Soğuk Kalsın

İçecek soğutmak için buzdolabı artık tek çözüm de değil. Kısa sürede ideal soğukluk elde edebilmek için bazı pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle en büyük yardımcının buzdolabı olacaktır. Fakat buzdolabı tek başına yeterli olmaz. Bunun için ek yöntemler uygulamalısınız.

İçecekleriniz akşamdan buzdolabına koyun. Bu yöntem klasik olandır. Akşamdan vaktiniz olacağı için soğutma işlemini sorunsuzca çözersiniz.

Fakat vaktiniz yoksa pratik yöntemleri uygulayım. Yine akşamdan hazırlayacağınız buz küplerini uygun bir kaba boşaltın. İçeceği de bu kabın içine dökün. İçecekler buzların da yardımıyla kolayca soğuyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu