Evde Yılbaşı Dekorasyonu

Yılbaşı yaklaşıyor. Dışarı çıkmak yerine yılbaşını evde dostlarınızla, ailenizle geçirmek isteyorsanız yılbaşı hazırlıklarına başlamanın vakti geldi. Yılbaşı gecesi evinizi baştan yaratın.

Küçük bir cam kase veya dekoratif desenli bir kase alın. İçine, küçük kozalaklar yerleştirin ve bunu orta sehpanızın üzerine yerleştirin. Büyük veya küçük, istediğiniz boyda bir yapay çam ağacını süsleyin ve salonunuzun en güzel köşesine yerleştirin. Çevresine veya dibine, pamuk kullanarak kara benzer süslemeler yapabilirsiniz.

Yılbaşına özel bir bitki olan kokina çiçeği, yılbaşı dekorasyonunun vazgeçilmezlerindendir. Fakat dikenli bir çiçek olduğu için dekorasyonda yer verirken dikkatli olmak gerekir.  Dikenlerini budayarak kullanabilirsiniz. Taze veya yapma ökse otlarını dilediğiniz her yere asarak yılbaşı dekorasyonunuzu tamamlayın.

Desenli saksıları grup şeklinde kullanın. Evinizin ön plana çıkarmak istediğiniz bir bölgesinde, bu saksıları kullanabilirsiniz. Duvardaki eski aynalarınızı rafa kaldırmak yerine, aynanın arkasına sağlam bir platform yerleştirerek, tepsi olarak kullanabilirsiniz. Evinizdeki konsolu, dekorasyona tezat bir renge boyayarak, konsepti çeşitlendirin. Duvar köşelerinin yüksek kısımlarına, sık kullanmadığınız eşyaları koymak ya da aksesuarlarınızı yerleştirmek için, köşe rafı yerleştirebilirsiniz. Duvarınızla uyumlu bir renk yerine, tezat bir renk kullanarak, dekorasyona göz doldurucu bir ayrıntı eklemiş olacaksınız. Ertelediğiniz dekorasyon değişikliklerini, yılbaşında hayata geçirin.

Yılbaşı Şöminesi Dekorasyonu

Maşa veya diğer ateş ekipmanlarını, şöminenin çevresinden uzaklaştırın. Dekorunuz, temiz olmalıdır.  Şöminenin çevresi genişse, büyük bir çam ağacını şöminenin yakınlarına koyabilirsiniz. Ancak, yangın çıkma ihtimaline karşı, yeterli mesafeyi koruyun.

Okaliptüs bitkisi, şöminenizin üstünde kullanılırsa, kutlama ortamı için, otantik ve şık bir hava yaratır. Yılbaşı ruhunu çağrıştırır. Odun tomruklarını güzel, kırmızı bir kovaya yerleştirin ve şöminenin yanına yerleştirin. Desenli, pastel renklerdeki duvar kağıtları ve yün halılar, şömine temanızı tamamlar. Şöminenizin kenarlarından kırmızı yılbaşı çorapları ve yılbaşı süsleri sarkıtarak, yılbaşı şömine dekorunuzu tamamlayın.

Güzel bir şömine ile yılbaşı dekorasyonunuzu zenginleştirmek için, bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. 

Evde Yılbaşı

Yılbaşı Ağacını Nasıl Süslenir?

  • Büyük gümüş toplar ve yıldızlar kullanarak tasarlayacağınız ağacınız, güzel bir etki yaratabilir. Bu malzemeleri seçecekseniz biraz büyük bir ağaç tercih etmelisiniz.
  • Yapay kelebekler, yapay yeşil yusufçuklar ve yapay yaprak süslerle de ağacınızı süsleyebilirsiniz. Ağacınız masalsı bir havaya bürünecektir.
  • Kristallerle ağacınıza ışıltı ve parlaklık ekleyebilirsiniz. Onlar şeffaf olduğundan, ağacınıza ışıltı katmak için renklerden faydalanabilirsiniz.
  • Ağacınıza süslemede doğal unsurlar da kullanabilirsiniz. Kozalak, kurutulmuş çiçek ya da kurutulmuş ağaç yaprakları ağacınızı güzelleştirecektir.
  • Ağacınızı odanızın renklerine uygun olarak da süsleyebilirsiniz.  Kurdeleler, küçük çanlar ve süsler bu tema için uygun olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu