Evdeki Günlük Malzemelerin Farklı Kullanımları

Evdeki en küçük malzemeleri bile farklı amaçlar için kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz.

 Her gün elinizin altında bulunan yapışkan bant, kürdan, mandal gibi günlük malzemeleri standart kullanımları dışında da değerlendirmeniz mümkün.

 Yapışkan bant: Yapışkan bantı vazoların ağzını çaprazlayarak, çiçek aranjmanı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bunun için, vazonun ağzını çapraz şekilde yapışkan bant ile kapatın. Vazonun üzerinde tek sıra düz, tek sıra da düz bantlara dikey olarak bant geçin. Aralarda birer santim aralık olabilir. Daha sonra, vazoya yerleştirmek istediğiniz çiçekleri bu kare deliklerin içerisine yerleştirerek, sabitleyin.

Chopstick: Çin restoranına gittiğinizde kullandığınız chopstickleri atmayın, yıkayın ve bitkilere destek olarak kullanın. Rengi naturel olduğu için bitki desteği olarak çok doğal bir görünüm sergiler.

Kürdan: Kürdanları kullanarak, mutfakta tıkanan delikleri açabilirsiniz. Kürdanlarla pasta yaparken, pastanın üzerine desen çizebilir ve isim yazabilirsiniz. Kürdanların tepesine farklı renklerde minik kağıtlar sararak, renk kodlu kürdanlar oluşturabilir ve bu kürdanları bir davette hazırladığınız farklı yemekleri ayırmak için kullanabilirsiniz.

Mandal: Mandalları çivi çakarken, çiviyi tutmak için kullanabilirsiniz. Örtülerin uçmasını engellemek için mandalları masanın etrafına tutturabilirsiniz. Böyle bir kullanım için, masaya ve örtüye uygun renkteki mandalları kullanmak en estetik sonucu verir.

Plastik şişe: Plastik şişenin tepesini huni olarak kullanabilmek için tek yapmanız gereken biraz yer bırakarak, kesmektir. Huninin ağzını küçülterek, farklı amaçlı sıvı transferi için kullanabilirsiniz.

Maskeleme bantı: Maskeleme bantını mobilya ayaklarının tozunu almak için kullanabilirsiniz. Dikiş yaptıktan sonra ufak parçaları toplamak için de yine maskeleme bantından faydalanabilirsiniz.

Evinizdeki malzemelerin tümünü standart kullanım şekilleri dışında değerlendirebilirsiniz. Böylece, tüm malzemelerin verimliliğini arttırmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu