Evdeki Negatif Enerji Nasıl Temizlenir?

Evdeki negatif enerji huzur ve sükunet için oldukça önemlidir. Evde negatif enerji olup olmadığı nasıl anlaşılır? Evdeki negatif enerjiyi temizleyen bitkiler nelerdir?

Evdeki negatif enerji, refahımız için hayati derecede önemlidir. Tıpkı vücudumuz gibi, evlerimiz de ağır, olumsuz duyguları içerebilir. Kapıdan içeri girdiğiniz anda kendinizi ağır hissediyorsanız ve rahatlayamıyorsanız, evinizin negatif enerjiyle dolu olduğunu bilmelisiniz. Bu enerjiyi temizlemek ve artık size hizmet etmeyen şeylerden kurtulmak için bitki yakmak gibi çeşitli ritüelleri kullanabilirsiniz.

Ev Negatif Enerjiyi Nasıl Toplar?

Bir ev, tartışmalar ve gereksiz dağınıklık dahil olmak üzere birçok şeyden enerji toplayabilir. Peş peşe gelen olumsuzluklar ya da değişimler enerjinin birikmesine sebep olur. Bir ayrılık, iş değişimi veya diğer herhangi bir önemli olaydan sonra ev enerjilerini temizlemek önemlidir. Evdeki negatif enerji dağıtılmalıdır.

Ev Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Bir enerji temizlemesinden sonra, eviniz yenilenmiş, sakinleştirici ve sevgi dolu hissedecek. Enerji temizleme, uykuya daha kolay dalmanıza ve daha sakin hissetmenize yardımcı olabilir. Yaşamınıza bolluk ve sevgiyi kabul etmeye hazır olduğunuzu göstermeniz evrene harika bir mesajdır. Birçok kişi, temizleme sürecini bitirir bitirmez yeni fırsatları ve güzel anları karşılamaya hazır hale gelir. Negatif enerji yer kaplar ve onu temizlemek, yeni şeylerin gelmesinin önünü açar.

Evdeki negatif enerji
Evdeki negatif enerji

8 Adımda Evdeki Negatif Enerji Temizliği

 1. Dilediğiniz bitkiyi ve mekanınıza davet etmek istediğiniz enerjiyi seçin. Ardından, onu bir işaret çubuğuna dönüştürün.

  Lavanta: denge, huzur ve rahatlama için
  Sedir: arındırmak, iyileştirmek ve pozitif enerjiyi çekmek için
  Biberiye: zorluklara açıklık getirmek ve aşkı çekmek için
  Beyaz adaçayı: dönüşümü davet etmek için

 2. Tüm pencerelerinizin açık olduğundan emin olarak işaret çubuğunu yakın.

  Gözlerinizi kapatın ve artık hayrınıza hizmet etmeyen şeyleri bırakmaya niyet edin.

 3. Bu pozitifliği evinizdeki her odaya taşıyın.

  Köşelere, elektronik cihazlara ve banyolara zaman ayırdığınızdan emin olun. Her odayla işiniz bittiğinde sürecin tadını çıkarın ve kalbinizde hissedin.

 4. Çubuğu söndürün.

 5. Pencereleri kapatın ve büyük bir bardak tuzlu su alın.

  Kalan negatif enerjiyi almak için evin etrafında dolaşın.

 6. Düşük enerjilerin gitmesini istediğinizi belirtmek için suyu tuvalete akıtın.

 7. Evinizin ya da meditasyon alanınızın ortasında oturun ve yerden tavana bir kırmızı ışık hayal edin.

  Sonra, bu ışığın kırmızıdan turuncuya, turuncudan sarıya, yeşile, gök mavisine, sonra da menekşe rengine geçtiğini hayal edin. Menekşe artık size hizmet etmeyen şeyleri yakacak bir aleve dönüşsün.

 8. Derin nefes alın ve beyaz bir mum yakın.

  Alevin eviniz için güzel niyetlerinizi yaymasına izin verin.

Evdeki negatif enerjiyi temizleyen bitkiler
Evdeki negatif enerjiyi temizleyen bitkiler

Evdeki Negatif Enerjiyi Temizleyen Bitkiler

Kendinizi ilhamsız, uyuşuk veya başka bir şekilde “kapalı” hissediyorsanız, çevrenizdeki havadaki istenmeyen enerjiyi uzaklaştırmak için hızlı bir ritüel tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Adaçayı yakma popüler bir temizleme uygulaması olsa da, bugün evde taze, fantastik enerjiyi karşılayabilecek diğer otları ve tütsüleri öğreneceğiz. Bunları duman görünene kadar yakın ve ardından sizin için tam olarak neyi temizlemelerini istediğinizi düşünerek alanınızda gezdirin. Başlamadan önce pencerelerinizi açtığınızdan emin olun ve hiçbir şeyi gözetimsiz bırakmayın.

Dağınıklığı gidermek için sedir yakın.

Sedir yakmak, havayı temizlemenin harika bir yoludur. Örneğin, dolabınızdaki kötü anıları olan kıyafetlerden nihayet kurtulduğunuzda sedir yakmak, alanınızı onların kalan enerjisinden kurtarmanın sembolik bir yoludur. Aynı şekilde, antika veya eski eşya satın alırsanız, eski sahiplerinin enerjisini temizlemek için üzerlerine sedir dumanı salabilirsiniz.

Sevgi dolu hisler için yerba santa yakın.

Yerba santa geleneksel olarak kırık kalpleri iyileştirmeye yardımcı olmak için yakılırdı. Kendiniz daha fazla sevmeye ve öz bakım uygulamaya yeni başlıyorsanız yerba santa harika bir seçenek olacaktır. Bitki aynı zamanda ev ritüelinize dahil etmek için de harikadır.

Yeni başlangıçlar için biberiye yakın.

Biberiye genellikle hayata “yeni bir başlangıç” yaratmak için yakılır. Bir alışkanlığı bırakmak, yeni bir yola girmek ya da daha fazla yaratıcılığa kapı açmak olsun, güçlü ve hoş kokulu biberiye yeniye kapıların açılmasına yardımcı olabilir.

Rüya gibi geceler için pelin otu yakın.

Pelin otu, bir fantastik romanda okuduğunuz bir şeye benziyor ve etkileri de aynı derecede harika. Yatak odanızda pelin otu yanmasının hayalleri, özellikle de maceracı olanları zenginleştirdiği düşünülmektedir.

Rahatlık için ardıç yakın.

Evinizde daha rahat hissetmek istiyorsanız ardıç yakın. Dumanı bir boşluktan akarken, kutsal bir enerji yarattığı düşünülüyor. Diğer yandan bu kokuyu kolonya, mum ya da ev kokularında da tercih edebilirsiniz.

Arınma için reçineleri yakın.

Tütsü ve mür gibi reçineler tarih boyunca arınma ritüellerinde yakılmıştır. Reçinenin kendisi kolayca tutuşmaz, bu yüzden onu yakmak için üzerine bir parça odun kömürü koymanız gerekir. Yanmayan bir kaba kömürü yerleştirin. Kömürü yakın. Isınması için bir dakika bekleyin, ardından üstüne az miktarda reçine serpin. (Kömür ateşi etrafa sıçrayabilir. Dikkatli olun.) Dumanın cennete duaları taşıdığı düşünülmektedir. Aynı zamanda yarış fikrini susturmak için kullanılır, bu da onu farkındalık için yararlı kılar. Mür, zihni sabitlemek ve vücudun enerji merkezlerini hizalamak için kullanılır, bu nedenle meditasyonlardan önce yakmak için de popülerdir.

Refah için palo santo yakın.

Palo Santo, Güney Amerika kıyılarından gelen kutsal bir ağaçtır. Şamanlar bunu geleneksel olarak negatif enerjiyi temizlemek ve sevgi ve refahı artırmak için kullandılar. Oldukça yavaş yanar ve odunsu kokusu zengin ve davetkardır.

Berraklık için Tibet manastır tütsüsü yakın.

38 Himalaya bitkisinden elde edilen Tibet manastır tütsüsünün yanarken bir alanı derinlemesine arındırdığı düşünülüyor. Daha sakin, berrak, meditatif bir sığınak yaratırlar.

Topraklama için sandal ağacı yakın.

Sandal ağacı kozalakları yanarken nefis kokar. Havayı bol miktarda topraklama ve merkezleme aromaterapisi ile doldurur.

Herhangi bir şeyi yakmak istemiyorsanız Himalaya tuz lambaları kullanın.

Himalaya tuz lambalarını teknik olarak “yakmasanız da”, onları huzur ve refah duyguları yaratmak için kullanabilirsiniz. Bir şeyleri yakmanın bir seçenek olmadığı ofisler ve evler için idealdir. Parlarken muhteşem görünürler.

Evi temizlemek için yaptığınız her şeyin, hatta basit bir pencere açma eyleminin bile, evinize ve yaşamınıza daha fazla akış ve pozitif enerji getireceğini unutmayın. Şifaya açık olun. Kendinizi daima kollayın. Daha iyisini isteyin ve bunu herkes için isteyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu