Evden Eve Nakliyat Çeşitleri

Evinizi taşımaya karar verdiğinizde nasıl bir nakliyat hizmeti istediğinize de karar vermelisiniz.

Eğer tüm eşyaları kendiniz taşıyacaksanız bir kamyon kiralamalı ve eşyaları kendiniz paketlemelisiniz. Fakat eşyalarınız çoksa ve nakliye işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız bir nakliyat firması ile anlaşmalısınız.

Bir nakliyat firması ile çalışacaksanız nasıl bir hizmet istediğinize de karar vermelisiniz. Bu hizmetler üç çeşittir.

Nakliyat Firması Hizmetleri

  1. Tüm paketleme ve demontaj işlemleri nakliyat firması tarafından yapılır. Bu hizmet şeklinde siz sadece değerli eşyalarınızı ve dilediğiniz birkaç eşyayı yanınıza alırsınız. Firma, evdeki tüm eşyaları paketler ve yeni evinize yerleştirir. Montajını da yapar.
  2. Diğer bir hizmette firma sadece mobilya ve beyaz eşyaların paketlemesini yapar. Mutfak eşyaları ve diğer ufak tefek eşyaları siz paketlerisiniz. Nakliyat firması eşyaları taşır ve sadece mobilya ve beyaz eşyaların kurulumunu yapar.
  3. Diğer bir hizmette ise tüm montaj demontaj işlerini siz yaparsınız, nakliyat firması sadece taşır. Bu hizmette taşıma konusunda yardım gerekir.

Birinci ve ikinci seçeneklerdeki hizmetler taşınma sürecini oldukça kolaylaştırır.Üçüncü seçenekte ise sizin çok dikkatli davranmanız gerekir. Taşıma sırasında eşyaların zarar görmemesi tamamen paketlemeye bağlıdır.

Firmalardan nakliye hizmeti almak istediğinizde bu üç seçeneği de aklınızda bulundurun. Böylece bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer üçüncü ile ikinci seçenek arasında çok fazla fiyat farkı yoksa ikinci seçenek önerilir.

Nakliye firmasını en az iki hafta önce araştırıp karar vermelisiniz. Belirlediklerinizde fiyat alın ve karşılaştırma yapın. En az dört gün önce de birine karar verin. Hangi firmayla çalışırsanız çalışın, muhakkak sözleşme yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu