Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat titiz bir planlama ve disiplinli bir çalışma gerektiriyor. Tüm hazırlıkları plana uygun şekilde yaparsanız yeni evinize kolayca taşınabilirsiniz.

Bir evden diğerine taşınırken stresli günler geçirebilirsiniz. Fakat yapacağınız iyi bir planla bu stresi azaltabilir ve eşyalarınızı kolayca diğer eve taşıyabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Çeşitleri

  • Tüm paketleme ve demontaj işlemleri nakliyat firması tarafından yapılır. Bu hizmet şeklinde siz sadece değerli eşyalarınızı ve dilediğiniz birkaç eşyayı yanınıza alırsınız. Firma, evdeki tüm eşyaları paketler ve yeni evinize yerleştirir. Montajını da yapar.
  • Diğer bir hizmette firma sadece mobilya ve beyaz eşyaların paketlemesini yapar. Mutfak eşyaları ve diğer ufak tefek eşyaları siz paketlerisiniz. Nakliyat firması eşyaları taşır ve sadece mobilya ve beyaz eşyaların kurulumunu yapar.
  • Diğer bir hizmette ise tüm montaj demontaj işlerini siz yaparsınız, nakliyat firması sadece taşır. Bu hizmette taşıma konusunda yardım gerekir.

Evden Eve Taşımacılık

Ev Taşıma

Kullanılabilir olan fakat yeni evinize götürmek istemediğiniz eşyaları uygun bir ücret karşılığında eski eşyalarla ilgilenen mağazalara satabilir ya da ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.

Sıra kalan eşyaların paketlenmesine geldi. Oda oda yapacağınız paketlemede kırılacak eşyaları ve diğerlerini ayrı ayrı kolilere doldurmanız daha güvenli olacaktır. Kolinin içindeki eşyaların hangi odaya ait olduğunu ve koli içerisindeki eşyaların hangi özelliğe sahip olduğunu mutlaka koli üzerine not ediniz. Taşınma sırasında meydana gelebilecek kayıpları azaltmak ve takip etmek amaçlı bu kolilerinizi de bir liste haline getirmeniz gerekir.

Beyaz eşyalarınızın ve mobilyalarınızın kullanım kılavuzlarını okuyun. Eşyaların nasıl sökülmesi ve yeniden nasıl mote edilmesi gerektiğiyle ilgili bilgi edinin. Ayrıca buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu taşınmadan birkaç gün önceden mutlaka boşaltın.

Taşınmadan önce yeni evinizin yerleşim planına karar verin. Böylece eski evinizden getirdiğiniz kolilerin doğru odalara dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra sıra elektrik, su, doğalgaz vb. gibi aboneliklerinizin iptali ve yeni evinize tekrar bağlanması için gerekli başvurular. Bunları mutlaka taşınmadan birkaç gün önce yapın.

Eşyalarınızın taşınabilmesi için ayrıntılı bir nakliye şirketleri araştırması yapın. Hem güvence hem de ücret olarak size en uygun nakliye şirketinizi seçtikten sonra onlara mutlaka yeni eviniz ile ilgili yaptığınız yerleşim planınızı verin. Böylece kolileri doğru odalara taşıyacaklardır.

Eski eviniz ile ilgili yapmanız gerekenler bittiğine göre yeni evinizin temizliğine geçebilirsiniz. Ardından da adres değişikliğinizi bildirmeniz zorunlu olan abonelik ve kayıtlarınız var ise adres değişikliği bildirinizi bu yerlere iletmeyi unutmayın.

Taşınma gününüzde tek irtibatınız nakliye şirketi olacaktır. Onlardan önce yeni evinizde olmaya gayret gösterin. Böylece adres ve eşya yerleştirme konusunda eksiklik ve yanlışlıklar meydana gelmeyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu