Emlak

Evin Emlak Değerini Artıracak İpuçları

Emlak piyasasının durgun olduğu bir dönemde ev satmak ya da kiralamak isteyenler, bazı noktalara dikkat ederek evlerine kolaylıkla alıcı bulabilir.

Satılacak ya da kiralanacak evlerde yapılacak ufak değişiklikler sayesinde, evlerin emlak değerinin arttırılması mümkün.

Evlerin Emlak Değerini Artıracak 10 İpucu

Bir evi satmadan ya da kiralamadan önce, o evin kimlere hitap ettiğini belirlemek en doğrusu olacaktır. Böylece alıcı kitleye uygun düzenlemeler yapılabilir.

Duvarlar yeni boyanmış ya da duvar kağıtlarıyla kaplanmış bir ev daha temiz ve yeni görünecektir.

Temizlenmiş bir evin cezbedici görünmesi daha olasıdır. İnşaat dağınıklığı olan bir ev yerine yeni temizlenmiş, camları ve parkeleri parlatılmış bir ev daha çok dikkat çekecektir.

Yeni bir ev satın alan insanlar, ödedikleri ücretin hakkını almak ister. Bu nedenle evlerdeki ufak tefek sorunlar bile büyük görünebileceğinden, satılacak evin tadilat görmüş olması daha iyi olacaktır.

Farklı dekoratif detaylar dikkat çekebileceği gibi birçok alıcının beğenisine uymayarak ters bir etki de yaratabilir. Bu nedenle evlerde doğallıktan fazla uzaklaşmamak müşteri kapasitesini arttıracaktır.

Banyosu yeni ve modern olan evler daha çok alıcı çekecektir. Yenilenmiş banyolar hem hijyenik, hem de yeni bir ev algısı yaratır.

Fazla ışık alan bir ev daha ferah görüneceğinden dikkatleri üzerine çekebilir. Eğer doğal olarak fazla ışık almayan bir ev söz konusuysa doğru aydınlatma sayesinde bu sorun çözülebilir.

Düzgün bir çevre düzenlemesi ve bahçesi bulunan evler daha fazla alıcıya hitap edeceğinden ve göze güzel görüneceğinden satışta etkili olabilir.

Eşyalı satılan evler her zaman artı puan kazanır. Sıfır beyaz eşyalarla döşenmiş ya da birkaç ana mobilyası bulunan evler daha kolay satılabilir fakat kişisel eşyaların bulunmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Son olarak evin satışa açılacağı gün temiz görünmesine, güzel kokmasına, iyi havalandırılmış olmasına dikkat ederek aksiliklerin önüne geçilebilir.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.