Eviniz için dekor önerileri

Evinize yeni bir imaj kazandırmayı düşünüyorsanız, size yardımcı olabilecek birkaç öneri…

Evinizde işlevsellik , konfor ve modernizmi ön planda tutmak istiyorsanız, dingil renkler, yalın dokular ve modern detayları tercih etmelisiniz.

Kitap okumayı çok seven bir yapınız varsa, evinizde kitaplarınız çok yer kaplıyorsa oturma odanızın bir duvarını yaşam ünitesi ile kaplayabilirsiniz. Kitaplarınızı, dergilerinizi, dvd’lerinizi saklayabilir, aynı zamanda büfe olarak kullanabilirsiniz. Duvarınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak ünitenin birkaç gözünü kapaklı yaptırıp, saklama dolabı olarak da kullanabilirsiniz.

Salonunuzun şekli müsait ise, yemek masanızı kapıya yakın bir yere konumlandırabilirsiniz. Böylece servis sırasında işiniz kolaylaşmış olacak.

Dar ve karanlık bir antreniz varsa, antrenin salona bakan duvarını kaldırıp onun yerine duvara sabit cam bir vestiyer yaptırabilirsiniz. Vestiyer cam olduğu ve ışığı geçireceği için antreniz daha aydınlık olacaktır. Vestiyer yaptırmaya karar verirseniz, renginin açık olmasına dikkat edin. Açık renkler kullanıldığı mekanı her zaman daha aydınlık gösterir. Vestiyerin arka kısmını da askılık olarak kullanabilirsiniz.

Rahatlığı ön planda tutuyorsanız, yatak odanızda hantal mobilyalar ve çok renkli eşyalar kullanmaktan sakının. Yatak odanızda bej, camel ve beyaz gibi renklere yer verebilirsiniz. Duvarlarınızı son zamanlarda moda olan taş görünümlü paneller ile kaplayabilirsiniz. Seçtiğiniz aynalı kapaklı gömme dolaplar sayesinde odanız olduğundan daha geniş görünecektir. Keten nevresim takımı kullanarak odanıza doğal bir hava verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu