Eviniz için pratik çözüm önerileri

Ev dekorunda uygulanabilecek pratik çözümler ile kişisel zevkler dekorasyona yansıtılabilir.

Evlerde şekilsiz, yani asimetrik olan girintili-çıkıntılı alanlar bulunabilir. Bu alanlar için, ısmarlama mobilyalar yaptırılabilir. Mobilya tasarımcıları, üreticileri ve marangozlardan destek alarak yaptırılabilecek mobilyalar ile, bu girintili ve çıkıntılı alanlar değerlendirilebilir. Bu alanlar için, dolap ve raf sistemleri uygun olur.

Depolama için ekstra ürünler satın almadan önce, internetten ve dergilerden fikir edinilmesi tavsiye edilir. Sonra, marangoz ya da iç mimarlık firması ile bu fikirler paylaşılabilir. Böylece hem ihtiyaca uygun çözümler üretilebilir, hem de işin sonunda ortaya nasıl bir ürün çıkabileceği kestirilebilir.

Sürgülü kapılar ile evlerde alandan tasarruf edilebilir. Örneğin karyola ile giysi dolabı arasında, kapakların açılması için yeterli alan yoksa, bu sorun sürgü kapaklarla çözülebilir.

Kitap ve dergi arşivleri için, pencere ve kapı pervazlarının kenarlarındaki ölü alanlar değerlendirilebilir. Ayrıca, koridorlarda kapı üstlerindeki, derinliği elverişli olan alanlara raf sistemleri ve dolap yaptırılabilir.

Siz de, bu bilgiler ile evinizdeki ölü alanları değerlendirerek, daha fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu