Eviniz maviye bürünsün

Mavi rengin tüm tonlarını kullanarak, evinize huzurlu bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mavi rengin hakim olduğu evde hasır halılara, keten koltuklara ve büyük ama sade lambalara yer verebilirsiniz.

Evinde huzur bulmak isteyenler, ev dekorunda mavi renge ağırlık verebilirler. Aksesuar seçiminde de beyaz gibi açık renkleri tercih ederek evinizi maviye boğmaktan kurtarabilirsiniz.

Oturma odası

Odanızın duvar rengi seçiminde, koyu renkten uzak durun. Ferah bir görüntü oluşturması amacıyla açık maviyi tercih edebilirsiniz. Duvarınızı kağıtla kaplamayı düşünüyorsanız, düz renkler yerine mavinin harmanlandığı desenli kağıtlarda seçenekler arasında yer alıyor. Koltuk seçiminde açık renkleri kullanabilirsiniz. Beyaz ya da krem renkli keten koltuklar odanızı sporlaştıracaktır. Yerlere gelince, parke ile kapladığınız yerlerin üzerine küçük sisal halılar atabilirsiniz. Aydınlatma olarak, koltukların yanına konumlandırabileceğiniz abajurlar odanız için en uygun olanıdır.

Yatak odası

Yatak odasında genç ve zarif bir hava yaratabilirsiniz. Yatak odanızda cesur çizgiler kullanarak değişik bir ortam yaratabilirsiniz. Bu odada duvar döşemesi için kağıdı tercih edebilirsiniz. Duvarda mavi ve beyazı bir arada kullanabilirsiniz. Yatak odasında eşyadan çok aksesuarlarda mavi renge ağırlık verebilirsiniz. Yatak ucuna koyacağınız mavi küçük sedirleri dekorun yanı sıra işlevsel bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Yatak başı seçiminde baskılı kumaşlarla kaplı yatak başlarını düşünebilirsiniz.

Banyo

Banyo dekorunda da gösterişten uzak durmalısınız. Yerleri mermer fayansla kaplayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu