Eviniz Mis Gibi Çiçek Koksun

Doğa canlanıyor. Bahçeler, sokaklar, balkonlar, saksılar taze bahar çiçekleriyle dolmaya başladı. Çiçekler görünüşleriyle olduğu kadar kokularıyla da yaşam alanlarımızı güzelleştiriyor.

Baharın tazeliğini evinize de taşımak istiyorsanız, evinizin çiçek kokularıyla dolmasını sağlayabilirsiniz. Çiçek kokuları hem evin her zaman hijyenik olmasını sağlayacak hem de eve güzellik katacaktır.

Kötü kokulardan kurtulun

Evcil hayvan beslenen evlerde, tüylerden ve hayvan mamasından kaynaklanan bir koku oluşur. Bu koku, misafirlerinizi ve aile bireylerinizi rahatsız edebilir ve alerjik rahatsızlıklara neden olabilir. Bunu engellemek için, her gün düzenli olarak, evinizi elektrik süpürgesiyle süpürün.

Elektrik süpürgesiyle süpürürken, filtresinin ve hortumunun temiz olduğundan emin olun. Filtrenin temiz olmaması, evde toz ve ağır bir kokuya neden olabilir. Evinizi elektrik süpürgesiyle süpürdükten sonra, camları açıp havalandırın.

Her akşam mutfak ve banyonuzdaki çöp kovalarını boşaltın. Yemek sonrasında, kalan artıkları ağzı kapalı poşetlere koyarak çöpe atın. Evinizde birkaç saat bile barındıracağınız çöpler, kokusunu eve hapsedebilir.

Evde tazelik hissi için öncelikle odanın iyi bir şekilde havalandırılması önerilir. Ardında potpori, oda parfümü ve lavanta keseleriyle odaya hoş bir koku verilebilir.

Ayrıca, odalarda çekmece içlerine, kokulu sabunlar veya lavanta keseleri yerleştirilebilir. Evde tazelik hissini pekiştirmek için odalarda, kokulu mumlar ve oda parfümleri kullanılabilir.

Konforlu bir uyku için, koku kullanılabilir. Bunun için uyku ürünlerine, rahatlatan ve stresi azaltan yastık kokusu sıkılması tavsiye edilir.

Koku Torbaları

Mis Gibi Çiçek Kokuları

Kokulu çiçekler yerleştirip, evinizin havasını temizleyebilirsiniz. Çiçek beslemenin yanı sıra, küçük keselere, sevdiğiniz otların esanslarını koyun. Lavanta, leylak, fesleğen gibi yapraklı bitkileri, küçük keselere doldurun ve evinizin köşelerine yerleştirin. Bu şekilde evinizde güzel kokuların hakim olmasını sağlayabilirsiniz.

Koku Torbaları

Yapacağınız kadar açılabilir keten torba alın. Torbanın içini, bardağın ¼’i kadar limon çiçeği, lavanta, nane veya papatya ile doldurun. Küçük torbalar halinde kullanmak için, istediğiniz bitkiden, göz kararı bir tutam koyun.

Ağzını kapatırken mumlanmış sicimi, ağız kısmına tutturun. Poşeti, duvara asmanız için yapıştıracağınız sicimin sağlam olması önemlidir. Sicimi yapıştırdıktan sonra, kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Lavanta Kokusu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu