Evinizde çekmecelerin düzeni

Ev düzeninde çekmeceler de dolaplar kadar önemlidir. Birkaç basit strateji ile çekmecelerinizin düzenini sağlayabilirsiniz.

Takı çekmecesi: Üstteki, derin olmayan çekmecelerinizi takılarınız için kullanabilirsiniz. Takı çekmecenizin tabanını kadife ile kaplayabilirsiniz. Bu sayede nazik takılarınız zedelenmez. Takı çekmecenizde ufak kahvaltılık seramik kaplar kullanabilirsiniz. Bu ufak kaplar kolye ve yüzüklerinizi ayrı ayrı ve birbirine karışmadan saklamanızı sağlayacaktır.

Triko çekmecesi: Derin bir çekmeceyi trikolarınız için kullanabilirsiniz. Trikoları katlamak, asmaktan daha iyi bir yöntemdir. Trikolarınızı muhafaza ettiğiniz çekmecenize kafirun, ya da sedir gibi güve önleyici kokular yerleştirmelisiniz.

Çorap çekmecesi: Çorap çekmeceniz için hareket edebilir bölümler hazırlamanız ideal yöntemdir. BU sayede her bir bölümün içine aynı tür ve renkten çoraplarınızı yerleştirebilirsiniz. Çoraplarınızı boylarına ve türlerine göre ayırarak, çift halinde birbirleri içine kıvırmak suretiyle muhafaza edebilirsiniz. İnce çorapların çekmeceye takılıp, kaçmaması için, çorap çekmecenizi de kadife ile kaplayabilirsiniz.

İç çamaşırı çekmecesi: İç çamaşırlarınızı çeşit ve renklerine göre ayırarak, mümkünse hareket edebilir bölmelerden faydalanarak muhafaza edebilirsiniz. İç çamaşırı çekmecesine lavanta gibi hoş kokulu bir koku kesesi yerleştirmenizi öneririz.

Pantolon çekmecesi: Kot pantolon ve haki pantolonlarınızı derin bir çekmecede muhafaza edebilirsiniz. Pantolonlarınızı katlarken, aralarını asitsiz kağıt yerleştirmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu