Evinizde Enerji Tasarrufu İçin Bilmeniz Gerekenler

Faturalarınızın yüksek gelmemesi için, her ayrıntıya dikkat edin.

Doğalgaz kullanırken, su sıcaklığı için yeterli miktarda sıcaklık ayarı yapın. İhtiyacınızdan fazla sıcak su için, her ay daha fazla fatura ödemeyin. Özellikle yaz aylarında, fazla sıcak suya ihtiyaç duymadığınız sürece, kombinizin derecesini düşürebilirsiniz.

Elektrikten tasarruf yapabilmek için, çamaşır ve bulaşık makinenizi, elektriğin daha ucuz olduğu saatlerde çalıştırın. Makineniz tamamen dolmadan çalıştırmayın. Daha az bulaşık ve çamaşır için, makinenizin yüksek performansta çalışmasını engelleyin ve ekonomik programları seçin. Odalarınızın aydınlatmasında, enerji tasarrufu sağlayan ampullerden kullanın. Kullanmadığınız eşyaları fişten çekin.

Su tasarrufu için, diş fırçalarken ve tıraş olurken, musluğun açık kalmamasına dikkat edin. Sadece suyu kullandığınız zamanlarda musluğu açık tutun. Duş alırken, ihtiyacınızdan daha fazla su harcamamaya dikkat edin.

Ekonomik programı olan elektronik aletler alıp, ihtiyacınız kadar enerji tüketimi yaptığınızda, faturalarınızın tutarındaki düşüşü fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu