Evinizde Farklı Alanlar İçin Renk Seçimi

Evinizdeki yaşam alanlarına renk seçerken renklerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Dekorasyonda renk seçimi nasıl yapılır?

Evinizde tercih ettiğiniz renkler yaşam alanlarınızın enerjisini de etkiler. Evin genel havası seçilen renkler ile belirlenir, bu renkler sizi anlatır.

Mutfak Dekorasyonu İçin Renk Seçimi

Mutfak evin kalbidir. Evi yuvaya dönüştüren büyülü bir mekandır. Yemek hazırlanan, yemek yenilen ve birlikte zaman geçirilen bir yaşama alanı olduğu için sıcak  bir ortam olması önemlidir. Mutfakta belli bölümlerde de olsa sarı ve turuncu gibi sıcak renkler kullanmak ortamı ısıtır.

Salon Dekorasyonu İçin Renk Seçimi

Salon evin en görünür alanıdır, bu nedenle de estetik açıdan en iddialı alan olmalıdır. Salonun ev sahibinin karakter ve tarzını yansıtması misafirlerle kolay iletişim için de önemlidir. Salonda genellikle bej, krem, beyaz gibi nötr renkler tercih edilmeli ve aralarda kullnaılacak canlı renklerle canlandırılmalıdır.

Çalışma Odası Dekorasyonu İçin Renk Seçimi

Çalışma odası dinginlik ve huzur vermeli, konsantrasyonu dağıtacak unsurlardan kaçınılmalıdır. Mavi ve yeşil gibi doğada var olan ve dinlendiren renkler tercih edilebilir.

Banyo Dekorasyonu İçin Renk Seçimi

Banyo temizlik ve arınma alanıdır. Ferah ve konforlu olmalıdır. Beyaz ve su rengi olan mavi ağırlıkta olabilir. Sıcak renklerle hareket detaylarda sağlanabilir.  Banyoda ahşap malzeme ve yeşil de huzur ve dinginlik verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu