Evinizde İlkbahar Bakımı

Baharın gelmesiyle birlikte evlerde bir koşuşturmaca başladı. Yeni bir mevsime girerken evinizi de yenilemenin zamanı geldi. Evde ilkbahar bakımı başlasın.

İçinde bulunduğumuz bu bahar aylarında evinizi yenilemek için yapabilecekleriniz:

* Evinizin dış görüntüsü her zaman için önemlidir. Dışarıdan bakanlara evinizin iç görüntüsü hakkında bilgi verir. Bunun için; bahar bakımına evinizin dış görünümünden başlayabilirsiniz. Bahar ferahlık anlamındadır. Evinizin dışını saran ağaç dalları varsa bunun için, ilk iş olarak dış cepheyi saran ağaç dallarını budamalısınız.

* Pencere ve dış cepheye izolasyon yaptırın. Bu izolasyon sizi yazın sıcaktan koruyacağı gibi, kışında soğuğa karşı koruyacaktır.

* Evinizin dış cephe boyası eskimişse, dış cephenizi boyatabilirsiniz. Renk seçiminde bahara uygun renkler düşünseniz de, dış cephe çok sık boyanmadığı için her daim kullanabileceğiniz renkleri seçebilirsiniz.

* Tüm sene boyunca çatıda oluşan yosunları temizleyin. Eğer çatlak varsa, macun yardımıyla çatlakları kapatın.

* Özellikle yaptırdığınız boyanın patlak bir boru yüzünden bozulmasını istemiyorsanız, su tesisatında oluşabilecek kaçakları kontrol ettirin. Gider borularını gerekiyorsa, yenileyebilirsiniz.

* Banyo ve mutfak gibi suyun yoğun olduğu yerlerde meydana gelebilecek su sızıntılarını önlemek amacıyla, fayans aralarını dolgu malzemeleri ile güçlendirebilirsiniz.

* Bahçe, verenda ve dış cephe kaplamalarınız ahşap ise, bunları vernikleyerek yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

* Ayrıca yaza hazırlık olarak da, pencerelerinize sinek telleri monte ettirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu