Evinizde işlevsel mobilyalara yer açın

Evinizi dekore ederken düşünmeniz gereken en önemli şey, kullandığınız eşyaların işlevsel olmasıdır. Salonda, banyoda, mutfakta, yatak odanızda işlevsel mobilyalara yer açın.

Dolaplar
Evinizin hemen hemen her odasında mutlaka en az bir dolap bulunuyordur. Dolap alırken ne amaçla kullanacağınızı ve odanızın genişliğini göz önünde bulundurarak çekmeceli, kapaklı ya da sürgülü dolapları tercih edebilirsiniz.

* Mutfak dolapları: Mutfak gereçlerini koyacağınız bu dolaplar geniş olmalıdır. Mutfak dolaplarını aynı zamanda kiler olarak da kullanabilirsiniz.

* Yatak odasındaki dolaplar: Giysilerinizi saklamak için geniş dolapları tercih edebilirsiniz. Odanız yeteri kadar büyük değilse, gömme ve/ya sürgü kapaklı dolapları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında aksesuar, çorap ve iç çamaşırlarınız için çekmeceli, küçük dolaplardan da yararlanabilirsiniz.

* Banyo dolapları: Havlu ve banyo malzemelerinizi yerleştirdiğiniz dolaplardır. Banyonun genişliğine göre değişse de, genelde dar ve uzun dolaplar tercih edilir.

Şifoniyer
Mutfak ve banyo hariç evinizin her yerinde bulunabilir. Ev tekstili için yatak odasında, çatal bıçak takımları için salonda değerlendirebilirsiniz.

Puflar
Evinizde keyifli bir dinlenme köşesi oluşturmak için puflardan yararlanabilirsiniz. Koltuk ya da cam önüne yerleştirebilirsiniz.

Daybedler
Dar mekanlar için uygundur. Gündüz kanepe, gece yatak olarak kullanılabilirsiniz. Yemek ve oturma kısmını ayırmak için de uygun bir seçenektir. Yastıklarla üstünü süsleyerek, odanızda dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz.

Küçük masalar
Dekoratif olarak eve farklı bir hava katmasa da çok işlevseldir. Mesela; kanepe arkasında kullanışlı bir çalışma masası olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu