Evinizde kalite ve gösterişi yakalayın

Eviniz sizin stilinizi yansıtır. Sadelikten yanaysanız, evinizin dekorunda da sadelik ön planda olacaktır. Evinizde kalite ve gösterişi bir arada yakalayabilirsiniz.

Duvarlar evde göze ilk çarpan alanlardır. Duvarlarınızda gümüş ya da altın varaklı duvar giydirmeleri kullanarak, odanıza gösterişli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Odanızdaki mobilya ve aksesuar sayısı az da olsa, gümüş ya da altın varak kaplamalı duvarlar odanızı dekor açısından olduğundan şık gösterecektir.

Yalın bir evin en önemli özelliği evde az eşya olmasıdır. Evinizde az eşya kullanmanız, evinizin sıradan olacağı anlamına gelmez. Mesela oturma odanızda sadece bir koltuk takımı ve televizyon bulundurmanız yeterli olabilir. Oldukça sade görünen bu odayı gösterişli bir hale getirebilmek için koltuk kaplamalarına dikkat edebilirsiniz. Koltuk kaplamalarında çarpıcı kumaşları tercih ederek odanızda sıradanlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Oturma odanızda sadeliğin yanı sıra sıcak bir atmosfer de yaratmak istiyorsanız, sedir tarzında kanepeler kullanabilirsiniz.

Yemek odası için ayrı bir bölüm oluşturmanıza gerek olmayabilir. Salonun bir kısmına yemek masa ve sandalyeleri yerleştirebilirsiniz. Yalınlığı korumak için salonda konsol kullanmayın. Bunun yerine duvara açık raf sistemi yaptırabilirsiniz.

Evinizin ana teması olan sadeliği yatak odasında da korumak gerekir. Yatak odanızda yatak, komodin ve gardırop dışında başka bir eşya bulundurmamaya gayret gösterin. Gardırobunuzun kapaklarını ayna ile kaplamanızı öneririz. Gardırop kapaklarında kullandığınız ayna odanıza derinlik ve genişlik hissi verecektir.

Sade bir evde gösterişli avizelerden kaçınmak gerekir. Bunun için, evinizi abajur ya da led lambalarla aydınlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu