Evinizde kitap okuma köşesi oluşturun

Okumak sizin için bir tutkuysa, evinizde kitap okuma köşesi oluşturmanın vakti gelmiş demektir. Bunu yapmak ise, oldukça basit. İhtiyacınız olan şeyler sadece bir kitaplık, rahat bir koltuk, küçük bir sehpa ve doğru seçilmiş bir aydınlatma ürünü.

Kitap okuma köşesi oluştururken yapmanız gereken ilk şey, evin en çok hangi noktasında rahat ettiğinize karar vermek. Bu yer, bir cam kenarı olabileceği gibi, yatak odanızın veya kapalı balkonunuzun bir köşesi de olabilir. Önemli olan günün yorgunluğunu ve stresini atabileceğiniz, kafanızı tamamen boşaltabileceğiniz doğru noktayı bulmak.

Kitap okuma köşenizi nereye kuracağınıza karar verdikten sonra, kitaplığınızı burada oluşturabilirsiniz. Mobilya seçimi yaparken, öncelikli olarak mobilyaların rahatlığına önem vermelisiniz. Dilerseniz, odanıza şıklık katmak için koltuğunuzun üzerine yan yana kırlent yastıklar dizebilirsiniz. Koltuğunuzun önüne koyacağınız bir puf koltuk da, rahatlığınıza rahatlık katacaktır.

Mobilya kadar önem taşıyan bir diğer unsur da aydınlatmadır. Seçeceğiniz aydınlatma ürünü, gözünüzü yormayacak türden olmalıdır. Bunun için ortama loş ışık veren abajurlardan faydalanabilirsiniz. Aydınlatma ürününüzü sehpanızın üzerinden eksik etmeyin, ancak mümkün olduğunca gün ışığından faydalanmaya da özen gösterin.

Tüm bunların dışında, okuma köşenizi sevdiğiniz aksesuarlarla veya bitkiler ile süsleyebilirsiniz. Örneğin, kitabınızı cam kenarında okumaya karar verdiyseniz, cam pervazına farklı renklerde ve boylarda mumlar koyabilir, mumun rahatlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu