Evinizde kullanabileceğiniz parke çeşitleri

Ev yer döşemenizi değiştirmeye düşünüyorsanız, evinizi kaplayabileceğiniz parke çeşitleri hakkında size yardımcı olabilecek bilgiler…

Artistlik parke

Artistlik parke uygulaması ahşap parke kullanarak zemine resim çizilmesi olarak adlandırılır. Artistlik parke uygulaması için geniş bir alan gerekir. Çizilecek resim her alan için özel olarak hazırlanır. Desene göre farklı türde birçok ağaç kullanılır.

Lamine parke

Parke çeşitleri içinde en çok lamine parke kullanılır. Çok katmerli parke olarak adlandırılır. Rutubete oldukça az tepki verir. Lamine parkeler cilalı parkelerdir. Döşemesinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Kolay döşenebilir.

Laminant parke

Laminantlara parke değil de, yer kaplaması demek daha uygundur. Liminant; sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş dekoratif kağıtlardır. Diğer parke çeşitleri gibi ahşaptan yapılmaz, sunidir. Renk seçeneğinin çok olması ve fiyatının düşük olması nedeniyle en çok tercih edilen parkeler arasındadır.

Masif parke

Masif parke için seçilen ağacın cinsi, kullanılan cilanın türüne göre kalitesi daha da artar. Kalınlığı 14 ile 22 santimetre arasında değişir. Düzenli bakım yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanılabilir.

Devamını okumak için: https://evhayat.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu