Evinizde Meditasyon Odası Oluşturun

Evde meditasyon için özel bir alan oluşturmak, meditasyon için ayırdığınız sürenin ve meditayon veriminin artmasını sağlıyor.

Dingin bir atmosferin hakim olduğu alanlarda meditasyon çok daha verimli hale geliyor. Meditasyon için özel bir alan oluşturabileceği gibi, ayrı bir oda da hazırlayabilirsin.

Arkadaşlarınızla birlikte ya da tek başınıza meditasyon yapmak için ayrı bir oda oluşturmayı düşünüyorsanız; sandalye, minder, masa, mum, tütsü, vazo, çiçekler, meditasyon müziği ve kıyafetler alınmalıdır. Meditasyon için ayrı bir oda yerine, evin bir bölümünü düzenlemek için yine aynı materyallere ihtiyacınız olacak.

meditasyon-odasi

Evde Nasıl Meditasyon Köşesi Oluşturursunuz?

  1. Evinizin dağınık olmayan ve gürültüye fazla maruz kalmayacağınız bir alanını seçebilirsiniz. Meditasyon odası ya da köşesini dinlendirici bir renge boyayabilirsiniz.
  2. Meditasyon için dekore edeceğiniz alan için meditasyon sandalyesi ya da dinlendirici renklere sahip minderler seçebilirsiniz.
  3. Meditasyon sırasında kullanacağınız müzik, tütsü ve çiçekler için ayrı bir bölüm oluşturun.
  4. Toprak renklerinde bir vazo seçebileceğiniz gibi, odanın rengine uygun bir vazo da seçebilirsiniz. Seçtiğiniz vazonun içine daima canlı çiçekler koyun. Canlı çiçekler yerine, saksı bitkileri de kullanabilirsiniz.
  5. Meditasyon yaparken, geniş ve konforlu kıyafetler giyin. Rahatsız edici ya da dar kıyafetler ile meditasyon yapamayacağını unutmayın.
  6. Meditasyon köşenizi ya da odanızı arkadaşlarınızla birlikte meditasyon yaparken de kullanabilmek için fazladan minder ve kıyafet bulundurabilirsiniz.

Evinizdeki bir odayı meditasyon odası olarak dekore etmeniz ya da meditasyon yapmak için ayrı bir alan ayırmanız, meditasyon için ayırdığınız süreyi artırmanızı sağlayacağı gibi, meditasyonun daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu