Evinizde metal fırtınası başlatın

Evinizi sade ve tekdüzelikten kurtararak daha gösterişli bir mekan haline getirmek istiyorsanız, evinizde metal fırtınası başlatarak farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Son zamanlarda gerek beyaz eşya sektöründe, gerekse mobilyalarda farklı bir tarz arayışına girildi. Hemen hemen her marka, ürünlerinde gümüş tonlarına ağırlık vermeye başladı. Çoğu mağazanın vitrinlerinde metal ya da gümüş renkli eşyalar boy gösteriyor. Siz de, evinizde bazı değişiklikler yaparak bu değişime ayak uydurabilirsiniz. 

Gümüş ve metalik tonlar sadece beyaz eşyada, aksesuarlarda değil mobilyalarda da kendini göstermeye başladı. Evinizde metal bir hava yaratmak istiyorsanız, salonunuza parlak lake bir büfe ya da bir ayna alarak işe başlayabilirsiniz. Mobilyalarınızda kırmızı, turuncu gibi canlı renkleri kullanarak yumuşak geçişler yaratabilirsiniz. 

Metal tonlarının evinizin tamamına hakim olmasını istemiyorsanız, sadece aralarda geçiş olarak da kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızı metal ya da gümüş renginde seçmek yerine, mobilyalarda ara renk olarak kullanabilirsiniz. Gümüş renkler, özellikle ahşap tonlarla güzel bir uyum sağlar. Gümüş tonlarını kahve, siyah, gri gibi koyu renklerin dışında koyu yeşil, mor gibi renklerle de kullanabilirsiniz. Aksesuar seçiminde de, gümüş, bakır, pirinç gibi gümüş tonlarını tercih edebilirsiniz. Mesela; modern koltuklarınızın yanında metal şamdanlara, abajurlara, taşlı objelere yer verebilirsiniz. 

Mobilya ve eşya yerine duvar ve zemin renginde gümüş tonlarını kullanacaksanız, mobilya seçiminde doğal ve açık renkleri kullanmanızı öneririz. Uyumun yanı sıra, açık tonlar mekanı olduğundan daha aydınlık gösterecektir. 

Metalik ipliklerden hazırlanmış perdeler, koltuk örtüleri, gümüş renkli boncukları olan yastık kılıfları gibi ev tekstil ürünleri de odanızın daha gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Kullandığınız metal baskılı bir kumaş bile odanızda farklı bir hava yaratmaya yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu