Evinizdeki Sineklerden Kurtulmak İçin İpuçları

Gece uykularınızı kaçıran sineklerden kurtulmak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Çöplerinizi, dışarı çıkardığınızdan emin olun. Çöp poşetlerinizin açık olmadığından emin olun ve hijyenik poşetler kullanın. Çöpler için, kapalı teneke kutular kullanmaya özen gösterin.

Çöp tenekenizin en altına, bir gazete kağıdı yerleştirin ve her seferinde temizleyin.

İçki şişelerinin, gazozların, meşrubat şişelerinin içini, su ile çalkaladıktan sonra çöpe atın.

Üstü paketlenmemiş herhangi bir yiyeceği, açıkta bırakmayın. Et, meyve, şeker gibi yiyeceklere özellikle dikkat edin.

Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen, evinizde hala sinekler barınıyorsa, onları geri püskürtmek için aşağıdaki yöntemlere başvurun.
o Her pencerenize, bir paravan koyun. Delikli paravanlarınızın, açık veya yırtık bir bölgesi bulunmadığından emin olun. Zaman kısıtınız olduğunda, açık kısımları onarmak için, şeffaf bantları kullanabilirsiniz. Açık kısımları önemsememezlik etmeyin, çünkü sinekler tüm açık deliklerden içeri sızacaktır.

Koton yumağını, kapının ortasına veya pencerenizin bir köşesine asarsanız, eski tarz usullerle sinekleri caydırabilirsiniz. Kotonların, sinekler tarafından kelebek larvası olarak algılandığı, bu yüzden yanaşmadığı inancına göre, bu yöntemi denemekte fayda olabilir.

Kesin çözüm için, sinek kağıtlarını, sineklerin en çok bulunduğu bölgelere yapıştırın. Bu kağıt, sinekleri bizzat çekerek, kağıda yapışmasını sağlayacaktır.

Sinek tuzakları ise, kullanılabilecek diğer bir yöntemdir. Yem olarak, bir bardak reçeli, şeker tortuları, meyve özütü veya fazla kalmış süt ile karıştırarak kullanın. Bardağı bir jelatin veya ince kağıt yardımı ile kapatın ve tırnakarınızın yardımıyla sineklerin girebileceği delikler açın. Böylece, sinekler bardağın içine girebilecek, fakat çıkamayacaklardır. 

Bu değişik alternatifler, evinizde istenmeyen sinek nüfusunu azaltmaya ve sonunda yok etmeye yardım edecektir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu