Evinizi birkaç adımda boyayın

Havanın kıştan bahara döndüğü bugünlerde evinizi de tazelemenin vakti geldi. Bir kaç adımla evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evinizi boyamaya başlamadan önce, meydana gelecek elektrik kaçaklarını önlemek için elektrik kablolarını zarar görmeyecekleri, zedelenmeyecekleri bir köşeye toplayın.

Eşyalı evde boya yapmak zordur. Mobilyalarınıza boya sıçramasını önlemek için, mobilyalarınızı odanın orta yerine toplayın ve üzerini genişçe bir örtü ile kapatın. Mobilyalarınızı orta bir yerde toplamanız, odada rahat hareket etmenizi de sağlayacaktır. Mobilyalarınızı muhafaza altına altıktan sonra, süpürgelik ve kapı pervazlarını da kaplamayı unutmayın. Süpürgelik ve kapı pervazlarını maskeleme bandı ile bantlayın. Böylece boya sırasında süpürgelik ve pervazlar üzerinde meydana gelebilecek damlamaları, oluşacak lekeleri önlemiş olursunuz.

Boyaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir nokta ise, duvarlarınızın temizliğidir. Boya yapacağınız duvarın üzerinde herhangi bir yapıştırıcı olmamasına ve duvarınızın temiz olmasına özen gösterin.
Boya sırasında…

Evinizin geniş duvarlarını fırça yerine rulo yardımıyla boyayabilirsiniz. Geniş duvarlar rulo ile daha pratik bir şekilde boyanır. Boya yaparken ister fırça kullanın, ister rulo her ikisini de boya sırasında ışığın yönünde çekmeye özen gösterin.

Kapı pervaz ve duvarda açı yapan noktaları boyarken fırçayı kaldırmamaya özen gösterin. Bu kısımlarda fırça izi oluşmaması için, fırçayı kaldırmadan ve aynı doğrultuda boyayın.

Boyama işlemini tamamladıktan sonra duvarların rötuşlarını yapmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu