Evinizi boyamaya karar verdikten sonra

Duvarlarınızın rengini değiştirmeye, evinize yeni bir görünüm kazandırmaya karar verdikten sonra, boya için yapabileceğiniz hazırlıklar…

Duvarı ne renge boyayacağınızı belirlemeden önce, kullanacağınız döşemelik ve perdelik kumaşları belirleyin. Perde ve döşeme kumaşlarına karar verdikten sonra, mekanın dekorasyonunda kullanmayı düşündüğünüz kumaşları belirlemelisiniz.

Siyah, beyaz ve bej özellikle oturma odasında ve misafir odasında en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Odanızın daha çarpıcı olmasını istiyorsanız, bu üç rengin yanı sıra başka bir renk daha kullanın.

Nasıl bir ortam yaratmak istediğinize karar verin. Cesur bir ortam yaratmak istiyorsanız, açık tonlar kulanın. Kullandığınız tonlar içinde en açık tonu ana renginiz olarak seçin. Amacınız rahatlatıcı, sakin bir ortam yaratmaksa yeşil, mavi gibi doğal renkleri ana ton olarak kullanabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz ana renk odanın geneline hakim olmalıdır. Bunun için duvarı ana renk ile boyayabilirsiniz. İkinci rengi ise, orta tonlarda seçmelisiniz. Seçtiğiniz renk, ana rengi gölgede bırakmamalıdır. İkinci rengi koltukta, halıda kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu