Evinizi güzelleştirme önerileri

Doğru bakış açısı yakalayarak, az maliyet ile yaşam alanlarını güzelleştirmek mümkündür.

Mutfak ve banyo dolapları gibi mobilyaları sürekli değiştirmek pek mümkün değildir. Bu nedenle, daha hesaplı olan, hazır mutfak modülleri, yenileme için uygun olabilir. İhtiyaca ve bütçeye uygun hazır mobilyalar satın alınarak, zevke uygun tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

Eskiyen kapıları değiştirmek, kapı fiyatlarının yüksek olması nedeni ile bütçeyi zorlar nitelikte bir yenileme olabilir. Kapıları değiştirmek yerine, onlara bakım yapılması tavsiye edilir. Eskiyen kapılara önce, gerekli tadilatlar yapılır. Sonra boyanabilen kapılar, sevilen, farklı bir renge boyanabilir. Boya yapılamayan kapılarda ise, mobilya cilası kullanılarak yeni ve hoş bir görünüm elde edilebilir.

Bir mekânı değiştirmenin en bilinen ve az maliyetli yolu da, odayı renklendirmektir. Bunun için koltuklarda, renkli koltuk şalları, yastıklar veya minderler tercih edilebilir. Bir başka öneri de, renkli çerçeveler ya da çiçekler kullanmaktır. Hesaplı ve kolay olan bu değişim uygulamalarının adedinin, bütçeye uygun olarak planlanması tavsiye edilir.

Siz de, bu öneriler ile yaşam alanlarınıza ve hayatınıza rengârenk yenilikler katabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu