Evinize İç Mekân Bitkileri ile Renk Katın

İç mekân bitkileri ile eve renk ve canlılık katılabilir.

Evde mutluluk elde etmek için ilk adım, evdeki dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. Doğru çözümler ile evde düzen ve uyum sağlanabilir. Bunun için, kullanılmayan eşyaların başkalarına verilmesi önerilir. Bu sayede, evde depolama yaparak bir yığın oluşturmak yerine, ferah ve daha düzenli alanlar elde edilebilir. Ayrıca, daha az kullanılan eşyalar için evde kapalı bir depo alanı oluşturulması önerilir.

Evdeki huzur, kişinin kendini az da olsa şımartması ile mümkündür. Bunun için evde, hoş kokulu mumlar, oda kokuları, peluş ve bambu lifinden yumuşak havlular, ipek ve saten nevresim takımları kullanılabilir. Bu ürünler evde çok sık kullanılmasa da, kişinin kendini bu şık ürünler ile mutlu etmesi tavsiye edilir.

Eve yeni bir soluk getirmek için iç mekân bitkilerinden yararlanılabilir. Bunun için önce, ev tasarımına uygun olan saksıların seçilmesi önerilir. Ahşap, seramik ya da hasır saksılar seçilebilir. Yapılacak tercihler ile, evde sıcak bir görüntü elde edilecektir.

Saksı seçimi sonrası, evdeki güzel görüntüyü tamamlayacak bir bitki listesi oluşturulması tavsiye edilir. Sevilen, renkli çiçekler seçilebilir. Bunun için, iç mekân begonyaları tercih edilebilir. Pembe ve beyaz çiçekleri ile begonya, eve hoş bir hava katar. Daha uzun boylu bir çiçek olan orkide kullanılması da tavsiye edilir.

Orkideler sarı, pembe, beyaz ve alacalı renkleri ile pencere önünde rahatlıkla kullanılabilir. Kırmızı, sarı, turuncu ve pembe gibi daha farklı ve canlı renk arayışında olanlar için, kalanşon kullanılması önerilir. Daha küçük çiçek tercih edenler için de, Afrika menekşesi ve bonsai kullanılması tavsiye edilir.

Evde hangi iç mekân bitkileri tercih edilirse edilsin, tüm bu bitkilerin besin, su ve ışık isteklerinin birbirinden farklı olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, hepsine ayrı ayrı ilgi ve özen gösterilmesi ve gerekli bakımın yapılması gerekir.
Siz de, bu öneriler ile evinizi renklendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu