Evinizi ve bahçenizi çiçekler ile renklendirin

Evleri ve bahçeleri çiçekli bitkiler ile renklendirmek mümkündür.

Çiçekli bitkiler ile yaratılacak renkli kompozisyonlarda, bitkinin boyu, formu ile çiçek ve yaprak rengi önem taşır. Başarılı bir kompozisyon için, sıcak renkler ile soğuk renklerin, dengeli bir şekilde kullanılması önerilir.

Evin girişinde, oturma alanının çevresinde ve hobi bahçesinde renkli çiçeklere yer verilebilir. Soğanlı bitkiler ile pembe renkli siklamenlerin bir araya getirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, yosun ve taş ekleyerek, daha da şık bir hale getirilip, buranın farklı bir bölüm olduğu hissettirilebilir.

Fundalarla carexlere, aynı saksıda ya da orman güllerinin ön bölümünde yer verilerek hoş bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca bahçede, succulent bitkilerinden de güzel kompozisyonlar yaratılabilir.

Rudbeckialar, güller, euryopslar bahçede sarı çiçekleriyle sıcaklık katabilir. Bu bitkilere, her dem yeşil olan bitkiler arasında yer verilmesi tavsiye edilir. Kasımpatılar, yayvan formu ve çiçekleri ile bahçede dikkat çekici bir bitki olduğundan önerilir. Pittosporumlarla birlikte bu bitki kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilir.

Siz de, bu önerile doğrultusunda evinizde ve bahçenizde renkli çiçekler ile farklı tasarımlar yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu