Evinizi yenilerken kaçınmanız gereken yanlışlar

Evinizi kendiniz yenilerseniz, az bütçeyle bu masraflı işten kurtulmuş olursunuz. Ancak, yenileme sırasında yapacağınız bazı hatalar, daha sonra büyük maliyetleri gözden çıkarmak zorunda kalmanıza yol açabilir.

Bu sebeple, yenileme esnasında birkaç noktaya dikkat edin: 

  • Su sistemini kurarken, açma kapama vanalarının kolay ulaşılabilir bir yerde olmasına özen gösterin. Bu planlamayı yaparken, acil bir durum olduğunda veya suyu hemen kesmek zorunda olduğunuzda, vanayı kolayca bulabileceğiniz bir yere konumlandırın. 
  • Evi yenilerken, çıkacak kir ve tozu en aza indirgemeniz gerekir. Eğer bu planlamayı doğru yapmazsanız, temizlik problemiyle karşılaşırsınız. Evin bir köşesini, çalışma alanı olarak belirleyin. Bütün aletleri bu alanda toplayın. Büyük plastik bir bez alın ve yere serin. Her bir farklı işin tamamlanmasının ardından, bu plastik bezi silkeleyin ve temizleyin. Böylece fazla toz birikmesini engelleyin. 
  • Salonu ve mutfağı birleştirmek istiyorsanız, aradaki duvarın yıkılması gerekir. Bu durumda, ilk olarak elektrik ve suyu kesin. Duvarın içindeki boru ve kabloların yerini belirleyen detektörlerden kullanın. 
  • Ev yenileme esnasında, zeminleri ve yüzeyleri korumanız gerekir. Yenilenmeyecek bütün eşyaları ve zeminleri, plastik büyük bezlerle örtün. Böylece, bu eşyaların zarar görmesini ve kirlenmesini engelleyin. 
  • Bütün ev yenileme işini tek bir günde bitirmeniz çok zordur. Yapılacak işleri planlamadan başlamanız, büyük bir karışıklığa sebep olabilir. Yapacağınız iş planına, bir de yedek plan eklemeniz gerekir. 
  • Yüzeyleri tamamen temizlemeden, yerleştirmeye başlamayın. Duvarlarınızı boyadıysanız, boyanın iyice kurumasını bekleyin. 

Bu noktalara dikkat ederek, evinizde gerekli yenileme ve bakım işlerini yapabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu