Evinizin boşluklarını doldurun

Evinizdeki girişler, nişler ve kolonlar farkında olmasanız da çok yer kaplayan boş alanlardır. Bu alanları farklı şekilde değerlendirerek, işlevsel hale getirebilirsiniz.

Kitaplarınıza yer açın

Oturma odanız ya da salonunuzda bulunan nişler oldukça yer kaplar. Önüne koyacağınız bir mobilya daha da fazla yer kaplayacağı için, boş alan olarak bırakılır. Bu atıl alanı kitap ve dergileriniz için değerlendirebilirsiniz. Yapı marketlerinden temin edebileceğiniz ya da bir marangoza kestirebileceğiz raflarla o alanı kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

Mini bir çalışma alanı yaratın

Çalışma alanlarında en çok aranılan özelliklerin başında ışık gelir. Pencereniz odanızın duvar kenarında bulunuyorsa, o köşeyi kendiniz için, mini bir çalışma köşesi olarak düzenleyebilirsiniz. Cam önüne modüler bir çalışma masası koyabilirsiniz. Hemen yanınızda kalan duvara da, mini raflar monte edebilirsiniz. Hem alanınızı değerlendirip, hem de gün ışığından yararlanabilirsiniz.

Antreye özel dolaplar

Evde en çok kiriş bulunan yer antrelerdir. Evin en atıl alanı olarak görülen antrelere işlevsellik kazandırabilirsiniz. Antrelerinizde bulunan kolon aralarına dolap yaptırabilirsiniz. Dolap kapılarını sürgülü seçmeniz takdirde fazla yer kaplamasını önleyebilirsiniz. Yaptırdığınız bu dolapta, ayakkabı, terlik gibi günlük kullandığınız eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz gibi, bir depo olarak da kullanabilirsiniz.

Banyo çözümleri

Kirişleri, kolonları en kolay değerlendirebileceğiniz, alanınızı genişleteceğiniz yer banyolardır. Banyonuzda bulunan girintilere farklı boylarda üretilen duşa kabinleri yerleştirebileceğiniz gibi, o alanı vitrifiye olarak da değerlendirebilirsiniz. Böylece, banyonuzdaki boş alanı değerlendirerek, banyonuzda yeni alanlar yaratabilirsiniz.

Gömme dolaplar

Yatak odalarınızda bulunan girinti ve çıkıntıları gömme dolap yaptırarak değerlendirebilirsiniz. Maliyet açısından oldukça ekonomik olan bu dolaplar, aynı zamanda odanızda yer tasarrufu elde etmenizi sağlayacak. Gömme dolap yaptırmaya karar verirseniz, kapılarının sürgülü ya da akordiyon olmasına özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu