Evinizin dekoru için genel öneriler

Evinizi dekore ederken size yardımcı olabilecek, uygulayabileceğiniz bilgiler:

Evinizi dekore ederken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey kendi yaşam tarzınızdır. Evinizi zevklerinizi, hobilerinizi göz önünde bulundurarak dekore edin. Mesela rahat, sportif bir yapınız varsa, oturma odanızda canlı renkler, sportif koltuklar kullanabilirsiniz. Duvarlarınız için genel olarak açık renkleri tercih edebilirsiniz. Açık renkler mekanı her zaman olduğundan daha ferah gösterir.

Odanızın dekorasyonunda ışıkta büyük önem taşıyor. Duvarlarınızın, mobilyalarınızın rengini belirlerken mekanın ne kadar ışık aldığını göz önünde bulundurun. Odanızın duvar, zemin ve mobilya renklerinin mümkün olduğunca birbirine yakın olmasına özen gösterin. Özellikle küçük mekanlarda birbirine yakın kullanılan renkler, mekanı olduğundan daha büyük gösterir.

Mobilya seçiminde rahatlığı her zaman ön planda tutmanızda fayda var. Mobilyalarınızın sağlamlığı kadar, kullanışlı olmasına da önemlidir. Kullandığınız mobilyalar birbirleriyle takım olmak zorunda değil. Dekorasyonda önemli olan kullandığınız eşyaların bir arada bir uyum sergilemesidir.

Aksesuar seçiminde, ihtiyaçlarınızı ön planda tutun. Kullanmayacağınız eşyalara evinizde yer vermeyin. Eviniz küçük ise, dekorasyonda ayna kullanarak evinizi olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Odanız dar ise, koyu renk tablolar asmamalısınız. Koyu renkler mekanı daha da dar gösterir.

Ev dekorasyonunda mobilya, duvar renkleri ve aksesuarlar kadar ışık kullanımı da önemlidir. Dekore edeceğiniz oda az ışık alıyorsa, tavandan aydınlatmalı ışıklandırma kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu