Evinizin güvenliğini teknoloji ile sağlayın

Kendinizce aldığınız önlemlerle evinizde güvenliğini belirli bir yere kadar sağlayabilirsiniz. Evinizde güvenliği sağlamak için teknolojiden yararlanabilirsiniz.

Hırsızları caydırın

Hırsızların ilk tercihleri rahat hareket edebilecekleri boş evlerdir. Evinize genellikle geç gittiğinizi ya da tatile çıkacağınızı varsayalım. Bu gibi durumlarda aklınız evde kalmasın. Herhangi bir ışığı açık bırakmak yerine ayarlı prizleri kullanabilirsiniz. Cama yakın konumlandırabileceğiz bir lambayı ya da bir müzik setini ayarlı prize takıp, farklı saatlerde çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Bu prizleri yapı marketlerinden temin edebilirsiniz. Böylece elektriği sürekli açık bırakmayarak elektrik tasarrufu sağlamış olursunuz.

Kapı ve pencerelere takılan alarm sistemleri hırsızları caydırabilecek diğer teknolojik seçenekler arasında yer alıyor.

Evinizi gözetleyin

Aldığınız tüm önlemlere rağmen aklınız hala evinizde kalıyorsa, kuracağınız ağ kamera sistemi ile gittiğiniz her yerden evinizi kontrol edebilirsiniz. ADLS modemlere bağlayacağınız ağ kamera sistemlerini ile evinizi gözetleyebilirsiniz. Kullandığınız kamera 3G’yi destekliyorsa, evinizi cep telefonunuzdan canlı olarak da izleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu