Evinizin tüm odaları için düzenleme

Bu bilgilerle evinizdeki tüm odaları istediğiniz düzene kavuşturun.

Düzenli mutfak

Kullanım sıklıklarına göre küçük ev aletlerinizi düzenleyin. Ayda bir defa kullandığınız aletleri daha yukarıdaki raflara, günlük kullandıklarınızı da tezgâha yakın raflara yerleştirin. Bu hem iyi bir görüntü yaratarak, hem de mutfakta daha pratik çalışmanızı sağlayacaktır.

Yemek odası

Yemek odanızı, misafirler gelmediğinde nasıl kullanabileceğinize karar verin. Çalışmak için mi, yoksa eğlence için mi kullanacağınıza karar verdikten sonra, bu amaca uygun birkaç eşya yerleştirin. Bu şekilde yemek odası daha işlevsel olacaktır.

Yatak odası

Yatak odasındaki en önemli ve neredeyse en pahalı eşya yataktır. Yatağınızı mevsimlerle beraber değişen kıyafetlerinizi depolamak için kullanabilirsiniz. Yatağınızın alt tarafı ve varsa, yan taraflarını bu şekilde kullanırsanız hem mobilyayı daha işlevsel hale getirmiş hem de odanızı daha düzenli bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

Yaşam alanı

Oturma odanızda kendinize yaşam alanı belirleyin. Televizyon ve sehpaların olduğu bölümü, diğer boş alandan ayırın. Boşalttığınız alanı, kendiniz için hobi ve dinlenme alanına dönüştürün. Bu şekilde, yerleştirdiğiniz eşyalar da dekoratif bir görünüm kazanacaktır.

Banyo

Banyolar, genelde küçük mekânlar oldukları için, depolama açısından göz önünde bulundurulmazlar. Fakat banyo malzemeleri, havlular ve temizlik malzemelerinizi banyoda saklamanız, evinizi düzenli tutmanıza ve daha pratik temizlik yapmanıza yardımcı olacaktır.

Her odanın, kendine ait bir işlevi ve depolama alanı vardır. Bunları göz önünde bulundurarak yaptığınız düzenleme, işinizi kolaylaştıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu