Evinizin her yerini değerlendirin

yeniden gözden geçirin.

•Evinizde, misafirlerinizin kullanması için hazırladığınız yedek eşyaları, gardırobunuzun her zaman kullanmadığınız üst kısımlarına yerleştirin. Yedek eşyaları, kişisel eşyalarınızdan ayrı bir yere koyarak muhafaza edin.

•Oturma odanızdaki, geniş duvar için boydan boya bir kitaplık alın. Kitaplığın alt kısımlarını kapaklı, üstü kısımlarını açık raf olarak seçin. Bu şekilde, masa örtüsü, bardak takımları ve fotoğraf albümleri gibi eşyalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz ve evin diğer bölümlerine dağıtmamış olursunuz.

•Mutfak dolaplarınızın üst kısımlarını, nadiren kullandığınız eşyalara ayırın. Mutfak adası bulunan mutfaklar için, adanın alt kısımlarına kapaklı dolap yaptırarak, yemek malzemelerini koyabilirsiniz. Sofra hazırlarken, elinizin altında bulunan malzemelerle hızlıca işinizi tamamlayabilirsiniz.

•Buzdolabının yanında kalan boşluklar için, dar ve uzun kiler yaptırın. Kiler çekçekli sisteme sahip olacağı için, dışa açılan kapaklarla yer işgal etmemiş olacaksınız.Kilere, kuru bakliyat ve baharat  gibi kolayca bozulmayan ürünleri yerleştirebilirsiniz.

Evinizdeki her köşeyi potansiyel saklama alanı olarak değerlendirirken, dekorasyonu bozmamaya dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu