EXPO 2016 Antalya Nisan’da Başlıyor

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, Nisan-Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye ve Antalya için kalıcı bir eser olacak EXPO alanında katılımcı ülkelerin bahçe kültürlerini tanıtacağı ülke alanlarının yanı sıra; – Antalya’nın önemli simgelerinden olan tarihi Hadrianus Kapısı’nı sembolize eden Expo Kulesi, – Türkiye’nin ilk Tarım ve Biyoçeşitlilik Müzesi, – 6500 kişi kapasiteli Kongre Merkezi, – 5000 ve 800 kişilik iki adet Amfi Tiyatro, – Çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlayan etkinliklerin düzenleneceği Çocuk Adası, – Çocuklar için Bilim ve Teknoloji Merkezi, – Aileler ve çocuklar için aktivitelerin gerçekleşeceği Kır Aktivite Alanı, – Expo Gölü, – EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği Şakayık şeklinde teras, – Expo Tepesi, – Expo Ormanı, – Expo Meydanı, – Kültür ve Sanat Sokağı, – Mimari kültürümüzün yansıtılacağı restoranlar sokağı bulunacak.

Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya

Çocuklar insanlığın umudu, ortak geleceğidir. Çiçekler ise insanoğlunun estetik ihtiyaçlarının karşılığıdır. Çiçekler renkleriyle, kokularıyla, desenleriyle, tabii denge içerisinde aldıkları önemli roller ile insanlık için son derece önemlidir.

Çiçekler, insanlığın kültür mirasına da biyolojik hayatına da değer katmaktadır. EXPO 2016 Antalya, temasını iki değerli ve anlamlı varlık olan “Çiçek ve Çocuk” olarak belirledi. EXPO 2016 Antalya ile birlikte çocuklar, çiçekler ve tüm dünya için yepyeni bir gelecek Antalya’da yeşerecek. Çiçeklerin güzel kokusu, çocukların cıvıl cıvıl sesi daha yeşil bir dünya umuduyla Antalya’dan yükselecek.

Expo 2016 Antalya’nın teması çiçek ve çocuk dur, çiçek hayatı, çocuk da yarını ifade ediyor.

Antalya’da 2016 yılının nisan ve ekim ayları arasında düzenlenecek olan Botanik EXPO’sunun teması “Çiçek ve Çocuk”, ana fikri de “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya”. EXPO 2016 Antalya, temasına uygun olarak, dünyada kutlanan tek çocuk bayramının Türkiye’de olması nedeniyle, 23 Nisan 2016 günü açılacak.

Ulaşım:

EXPO 2016 ANTALYA Botanik Sergi Alanı, Antalya ili, Aksu İlçesi, Solak Köyü sınırları içerisi, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) karşısında, şehir merkezine 17 km mesafede yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu