Fantasia Seramik’ten bir porselen mucizesi: “Ariostea”

Fantasia Seramik tarafından ithal edilen İtalyan Ariostea’nın doğal taş, beton ve ahşap görünümlü porselen duvar ve zemin döşemeleri, iç mekanlarda farklılık yaratıyor.

Sıra dışı boyutları, hafifliği, uzun ömürlülüğü ve sürdürülebilir nitelikleriyle seramik endüstrisinde yeni bir dönem başlatan Ariostea seramikler, Reggio Emilia merkezli Castellarano’da üretiliyor.

Ariostea’nın farklı boyutlarda üretilen Ultra koleksiyonu doğal taş görünümü ve seramik endüstrisine farklı bir yön kazandıran boyutlarıyla, iç mekan projelerine esneklik ve özgürlük getiriyor. Ultra, 3 mm ve 6 mm kalınlıklardan oluşuyor ve hafifliği sayesinde insan gücü ile kolaylıkla taşınabiliyor. Ultra yine, 4.5 metrekareye eşdeğer olacak şekilde genişleyebilen boyutlarıyla doğal taşa daha kullanışlı, daha ekonomik ve tasarım gücü yüksek bir alternatif sunuyor. Ölçüleri ünlü İsviçre doğumlu Fransız mimar Le Corbusier’in kuramlaştırdığı Modulor Antopometrik referans noktasından bile büyük olan Ultra koleksiyonundaki ürünlerin yüksekliği ise, 3 metreye kadar ulaşabiliyor.

Kendi kendini temizleyebilen seramikler

Ultra’nın duvar ve yer kaplamalarında büyük ve küçük ölçekte kullanım özelliği sunan Onici serisi, tek parça halinde de kullanılabiliyor. Uygulanan alanlarda planlama esnekliği sağlayan mermer görünümlü Onici, asgari kalınlığın ve büyük boyutun sentezini sağlıyor. Ultra İCementi serisi ise, hafiflik ve minimal kalınlık özelliği ile özgün kontrastlar sunuyor.

Ariostea’nın Ultra serisi seramikleri, dış mekanlar için kirlilik önleme ve kendi kendini temizleme özelliklerine sahip. Seramikler, ışık ve hava ile güçlü bir oksidasyon meydana getirirken, estetik özelliklerini de muhafaza edebiliyor.

Legni High-Tech ile zeminde doğal ahşap hissi

Ariostea’nın Legni High-Tech serisi ise, görünümü ve teknik özellikleriyle doğal ahşabı aratmıyor. Legni High-Tech, parke bloğu, ağırlık ve yük direnci arasında orantı sağlıyor. Kompakt ve homojen yapısı ile zaman içerisindeki en derin aşınmaya ve kimyasal etkilere karşı dayanıklılık gösteren levhalar, zamanın izlerini üzerinde barındırmıyor.

Mekanlarda sıcak ve sofistike bir etki

Dönüştürülmüş doğal ve mineral hammaddelerden özel olarak tasarlanan Pietre Natural High-Tech serisi, kişisel ve özel yüzey modellerinin yanı sıra mekanlarda sıcak ve sofistike bir görünüm yaratıyor. İleri teknolojiyle üretilen ekstra boyut ve performansa sahip olan Pietre Natural High-Tech serisi, farklı tasarımlarda 4 çeşit ürün grubundan oluşuyor: Silk Georgette, Pietra D’avola, Crema D’orcia, Travertina Chiaro.

LEED ve Breeam Sertifikalı Seramikler…

Çevresel dengeyi korumayı ve doğa ile uyumlu çalışmayı en temel ilkeleri arasında tutan Ariostea, UNI, EN ve ISO 14001 sürdürülebilirlik sertifikalarına sahip. Bu yönüyle uluslararası alanda nitelikli LEED Sertifikası’na da layık görülen Ariostea, ürettiği seramiklerin yüzde 40’tan fazlasının geri dönüştürülmüş materyallerden oluşması nedeniyle en yüksek LEED derecesine layık görüldü. Dünya üzerinde geçerliliği kabul edilen ve özel kriterlerle binaların çevresel etkisini ölçen Breeam Sertifikası da Ariostea’nın aldığı sürdürülebilirlik sertifikalarından biri.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu