Farklı dekorasyonlar için tavsiyeler

Evde farklı dekorasyon uygulamaları yaparak, yeni bir görünüm elde edilebilir.

Hemen hemen her evde bulunan sehpalar, elden geçirilerek farklı tasarımlar oluşturulabilir. Örneğin; eskiyen bir sehpa, sevilen, canlı renklerden biri ile boyanabilir. Servis sehpaları gibi farklı boyutlardaki sehpalar ise farklı renklerde boyanarak, evde renkli ve enerjik bir ortam yaratılabilir. Ayrıca kişinin kendi tarzını ortaya çıkaracak desen uygulamaları da yapılabilir.

Ev dekorasyonunda farklı malzemelerden yapılmış, değişik ebat ve görünüme sahip raflar kullanılabilir. Bu raflar, duvarda bir arada kullanılarak asıldığı zaman, sıra dışı ve şık bir görünüm sağlanabilir. Raflar hazır olarak satın alınabileceği gibi, marangoza istenilen boyut ve biçimde kestirilerek de elde edilebilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak, genel ev dekorasyonuna uygun renklere de boyanabilir.

Evde bulunan değişime açık ve eskiyen mobilyalara, çiçek desenleri ya da geometrik şekiller çizilerek boyama yapılabilir. Kişisel zevki öne çıkaracak bu tasarımlar ile evde ilginç ya da klasik olsun, özel bir atmosfer oluşturulabilir.

Evdeki giriş alanı için yaratıcı fikirler uygulanabilir. Örneğin; buraya büyük bir ağaç çizimi yapılabilir. Ağacın dallarına ise, askı aparatı yerleştirilebilir. Bu askılara da, istenilen ve dekor olabilecek her şey yerleştirilebilir. Bu uygulama sayesinde, gelen konuklar için eğlenceli bir karşılama sağlanabilir.

Siz de, bu öneriler ile kendi yaratıcılığınızı ev dekorasyonunuzda sergileme imkânı bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu