Faturayı Düşüren Dekorasyon

Evinizin dekorasyonunu yalnızca estetik kaygılarla değil de tasarruf da düşünülerek yapılmalı. Evinizin dekorasyonunda uygulayacağınız birkaç yöntem ile elektrik, su ve doğalgaz faturalarını düşürebilirsiniz.

Banyo Işığıyla Tasarruf Edin

Banyo Aydınlatması

Tavan lambası değil de özellikle lavabo kısmında kullanılan spot ışıklar banyoda en çok enerji harcayan ışıklardır. Spot ışığında enerji sağlayan ampuller tercih ederek elektrik faturasını düşürebilirsiniz.

Cam Filmleri Kullanın

Cam Filmi

Hem yaz aylarında güneş ışınlarının eve gereğinden fazla girmesini engelleyebilir hem de tasarruf edebilirsiniz. Tüm camlarda değilse de evin seçtiğiniz bazı camlarında koyu renkli cam filmlerinden kullanabilirsiniz. Böylece ev daha az ısınır ve klima daha az çalışır. Aynı zamanda mobilyalarınızın renklerinin solmasını da engellersiniz.

Kalın Perdeler Tercih Edin

Kalın Perde

Dekorasyona estetik bir boyut kazandırmak için kullanılan perdeler tasarruf sağlamaya da yardımcı olabilir. Dekorasyonunuzda kalın perdeler kullanarak camdan gelen soğuk havanın içeri girmesini, içerideki sıcak havanın da dışarı çıkmasını engellersiniz.

Tavan Vantilatörü Kullanın

Tavan Vantilatörü

Özellikle loft tipi yüksek tavanlı evlerde klima yerine oldukça şık bir dekoratif öğe olan tavan vantilatörü tercih edebilirsiniz. Böylece klimaya harcanan enerjiyi azaltarak tasarruf etmeniz de mümkün olur.

Bu basit yöntemleri uygulayarak hem dekorasyonunuza hareket getirmiş hem de tasarruf etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu