Fayans Modelleri

Fayans modelleri seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasında model, renk ve kalitenin yanı sıra dayanıklılık da yer almaktadır.

Öncelikle banyonuzda tercih edecek olduğunuz fayans modelini banyonuzun şekline göre hayal edin. Fayans, banyonuzla uyum sağlamalıdır.

Kir tutan veya kiri gösteren türde bir fayans tercih etmemelisiniz. Fayansların ne kadar dayanıklı olduğu da önemlidir. Fayanslar sıcak ve soğuk havaya maruz kalacaktır. Birbirine eş ya da zıt olan bu değişimlere fayanslar dayanıklı olmak zorundadır. Bundan dolayı fayanslarda fiyata değil kaliteye bakın.

Satın alırken, satıcıya fayansı banyoda kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Son olarak kalıcı bir şekilde kullanabileceğiniz, aradan çok uzun yıllar geçse bile hâlâ beğenebileceğiniz ve çeşitli dekoratif değişikliklere uyum sağlayabilecek bir fayans seçimi yapmalısınız.

Bu yıl en çok tercih edilen fayans rengi beyazdır. Beyaz rengin bütün dekorasyonlara uyum sağlaması ve çevresini daha iyi gösterdiğinden beyaz renk tercihi ülkemizde de yaygındır. Desenli fayanslar kullanarak da ortamı canlı bir şekilde tutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu