Feng Shui ile Salon Dekorasyonu

Feng Shui ile salon dekorasyonu odanızdaki pozitif yaşam enerjisinin artmasına ve yaşam kalitenizin yükselmesine yardımcı olur.

Feng Shui, bize yaşamımızın her anında ve alanında uyumlu olmayı öğretir. Bu felsefeden yola çıkarak, salonunuzu dekore ederken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır: 

Işıklandırma sisteminizi, odada karanlık tek bir köşe bile kalmayacak şekilde yerleştirin. Bu ışıklandırmalar, odanızı aydınlatmanın dışında, odanızın birer parçası olacak şekilde her şeyle uyumlu olsun. 

Güzel bir sanat eseri, renkli bir tablo ve saksıdaki büyük yapraklı çiçeklerle odanızın boş kalan köşelerini de ilgi çekici hale getirin. 

Salona kaktüs haricinde dikenli bitkiler koymamaya dikkat edin. Kaktüs, radyoaktif dalgaların etkisini azalttığı için sağlığa yararlıdır. 

Salon duvarınızdaki boş yerleri, ayna asarak değerlendirin. Ancak aynayı öyle yerleştirin ki, güzel bir manzarayı yansıtsın. Ayna için en ideal yer, pencerenin tam karşısı olabilir.

Aynalarınızı yanlış yerleştirirseniz, oda içinde olumsuz enerji artar. Karmaşık odalar Feng Shui için uygun değildir. Oda düzenli ve sade olmalıdır. Bu yüzden salona, çok fazla mobilya ve eşya yerleştirmeyin. 

Televizyon veya radyo gibi elektromanyetik dalgalar yayan aletler, Feng Shui felsefesiyle dekore edilen evlerde çok kullanılmaz. Siz de, bu teknolojik aletlerin negatif enerjilerini odanızdan uzak tutun. 

Odanızda yapay çiçek bulundurmayın. Feng Shui stilinde salon döşerken en önemli nokta, odanızın sakin ve huzur verici olmasıdır. Bu sebeple, mobilyalarınızı daha yumuşak hatlı ve konforlu çeşitlerden seçin. 

Mobilyaları duvara karşı yerleştirmeyin. Kapıya bakan mobilyalar daha uygundur.  Akvaryum, rüzgar çanı ve kristal malzemeden yapılmış aksesuarlar gibi elemanlar odanızın bereketini artırır. 

Salonun girişi temiz ve ışıl ışıl olmalıdır. Aynaları salonun kapısının karşısına yerleştirmeyin. Kapıdan giren enerji aynadan yansıyarak dışarı çıkmamalıdır. 

Mutlu veya güzel olmayan fotoğraflara salonunuzda yer vermeyin. Odanızın şekli çok düzgün değilse, her yere aynalar yerleştirerek, yansımalardan faydalanabilirsiniz. 

Feng Shui felsefesine göre salonunuzu düzenlerken, bu noktalara dikkat edin. Böylece huzurlu ve pozitif enerjisi yüksek bir odaya kavuşun. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu