Fincanlarda Oluşan Çay ve Kahve Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Beğenerek aldığınız porselen fincanlarınızı içinde bir süre sonra çay ve kahve lekeleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda genellikle fincanlar çöpe atılır veya kullanılmaz. Fincanlarınızda oluşan çay ve kahve lekelerini alternatifli yöntemler ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Fincanlarda Oluşan Çay ve Kahve Lekelerini Temizlemek için Öneriler

  1. Deterjanlı bir suda nemli bir havluyu iyice yıkayın. Daha sonra porselen bardağın lekeli yerini ovuşturarak silip, bol su ile fincanı durulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.
  2. Diş macununu porselen bardağın içinde oluşan yere sıkarak bardağınızı çay ve kahve lekelerinden arındırabilirsiniz.
  3. Eczaneden alabileceğiniz gliserinle bir bezi ıslatıp, lekeli yeri silerek porselen bardaklarınızın içindeki inatçı kahve lekesini temizleyebilirsiniz.
  4. Eşit miktarda sirke ve tuz ile porselen bardağınızın içinde oluşan çay ve kahve lekesini ovalayarak silin daha sonra ise bardaklarınızı ılık su ile durulayın.
  5. Porselen fincandaki lekeden porselen temizleme veya diş temizleme tozu ile Bardağınızın içerisindeki leke eski ise porselen temizleme veya diş temizleme tozunu 20-25 dakika kadar bekletmeniz gerekebilir.
  6. Küçük bir havlunun içerisine karbonat dökün ve fincanı iyice ovalayın. Karbonat fincana iyice etki ettiğinde ovalama işlemini bırakın ve fincanınızı durulamadan 3 dakika bekletin. 3 dakikanın ardından bol miktarda su ile fincanınızı durulayın.

Fincan Lekeleri Nasıl Temizlenir

Çay ve kahve lekelerine rastladığınız porselen bardaklarınızı farklı yöntemlerle temizleyerek eski haline döndürebilirsiniz.

Giysi ve halıdaki kahve lekeleri için Kahve lekesi nasıl çıkar, Koltuk, halı ve giysilerdeki çay lekeleri için Çay lekesi nasıl çıkar yazılarımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu