Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fırın alırken ihtiyaçlarınızı ve teknik özellikleri göz önünde bulundurarak doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Ocağınızın kullanışlı ve güvenli olduğundan emin olun. Fırın alırken ilk olarak ölçülere dikkat edin. Izgara aralıklarının 800 mm – 1.200 mm olmasına özen gösterin. Izgaraların, kolayca çıkarılıp, yerleştirilebildiğinden emin olun. Kalabalık aileler için büyük fırınlar idealdir. Aynı anda, farklı ısı seçenekleriyle ızgara yapabilir ve hamur işi yiyecekleri pişirebilirsiniz.

Fırın ızgaralarının genişliği kadar yüksekliği de önemlidir. Fırın tavanına çok yakın olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde, yiyeceklerinizin içi pişmeden aniden kızarıp, yanabilir. Fırının kapağının sağlam bir şekilde kapanabilmesi ve güvenlik kilidi, küçük ev kazalarını önleyecektir.

Mikrodagla Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İhtiyacınıza göre bir mikrodalga fırın seçerek evlerinizde enerji tasarrufu yapmanız mümkün. Öncelikli olarak hangi model mikrodalga fırına ihtiyacınız olduğuna karar verin. Buharlı ya da ızgaralı modellerden birini seçin.

Mikrodalga fırınlar, genellikler 20-25 litre hacme sahiplerdir. 30 litrelik mikrodalga fırın seçimlerinizde, ızgaralarının genişliğine ve sayısına dikkat edin. Mikrodalga fırınların modellerine göre, tükettiği elektrik miktarını göz önünde bulundurun. İhtiyacınız olmadığı takdirde büyük mikrodalga alırsanız, aynı yiyeceği ısıtmak için kullandığınızda daha fazla elektrik harcayacaktır.

Normal kullanım için 800 W, daha hızlı ısıtma için 1100 W ve ızgara için 1500 W mikrodalga fırınları tercih edebilirsiniz.

İhtiyacınıza ve mutfaktaki alanınıza göre mikrodalga fırın seçimi yaparak hem yer tasarrufu hem de enerji tasarrufu yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu