Fotoselli Bataryalar

Fotosel ‘ışığa duyarlı cihaz, ışık hücresi’ anlamına gelir. Fotoselli batarya, elimizi musluğun altına tuttuğumuzda çalışan, elimizi çektiğimizde ise duran bir musluk çeşididir.

İklim değişikliği, küresel ısınma gibi sebeplerle dünyadaki su kaynakları tükenmektedir. Bu sebeple su tasarrufu daha da önemli bir konu haline gelmekte. Gün lük hayatımızda her alanda su tasarrufu sağlayacak önemleri almamız gerekiyor.

Staffan Tollgard Design Group
Görsel: Staffan Tollgard Design Group

Bu amaçla banyo ve mutfaklarda fotoselli batarya kullanmak su tasarrufu sağlamak açısından önemlidir. Hem hijyenik hem de tasarruflu bir alternatif olan fotoselli bataryalar, bilinçli su tüketimini destekliyor.

Dişlerimizi fırçalarken, bulaşık yıkarken ya da tıraş olurken suyun boşa akmasını engellemek için fotoselli bataryalar en ideal çözümdür. Sürekli musluğu açıp kapatmakla uğraşmak yerine elimizi çektiğimizde suyun akışını durduran bir musluğu tercih ederiz.

Banyo ve mutfaklarımızdaki armatürleri kullanırken çok fazla su boşa akmaktadır. Oysa fotoselli bataryalar ile günde 15 – 35 litre su tasarruf etmek mümkün.

Fotoselli Musluğun Özellikleri

Ekonomiktir: Sadece elinizi musluğa uzattığınızda su akıtacağından ekonomiktir. Ayrıca hava-su karışımı sağlayan özel filtresi ile su kullanımında ekstra tasarruf sağlar.

Hijyeniktir: Elektrik tesisatına ihtiyaç göstermeyen çağdaş görünümlü bir su tasarruf cihazıdır. El temasına ihtiyaç olmadığından hijyeniktir. Fotosel alıcı devrede olduğu sürece su akıtır.

Zamandan tasarruf sağlar: Çabuk montaj imkanı ve kolay bakımı ile zaman kazandırır. Elektrik tesisatına gerek yoktur.

Fotoselli Musluk

Fotoselli Musluğun Avantajları

  • Gereksiz su tüketiminin önüne geçer.
  • Su kesilse de musluk açık kalmaz.
  • Özellikle ortak kullanım alanlarında temas gerekmediği için hijyen sağlar.
  • Açıp kapama yapılmadığı için civatası bozulamaz.
  • Sular akmadığında musluğu, suyun gelip gelmediği kontrol etmek için, kurcalarken açık kalmasının önüne geçmiş oluruz.
  • Musluğa uzanamayan çocuklar için kolaylık sağlar.
  • Su faturasını azaltır.

Günümüzde ev dışı mekanlarda da yaygın olarak kullanılan fotoselli bataryalar hemen her yerde normal bataryaların yerini almaya başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu