Fransız Balkon Örnekleri

Fransa’nın dar sokakları geniş balkonlar için uygun olmadığından dar balkonlar yaygılaşmış ve bu kullanım da zamanla Fransız Balkon adını almıştır.

Fransız Balkon

En fazla yarım metre genişliğinde olan, en çok bir sandalyeye izin veren Fransız balkon modellerine  dünyanın pek çok yerinde rastlamak mümkün.

Fransız Balkon

Fransız balkonlar çiçeklerle donatılarak dış cepheye güzellik katılır. Korkuluklara asılan saksılar sayesinde evin balkonunda minik bir bahçe oluşturulabilir. Eğer bakımı yorucu olmaz diye düşünüyorsanız balkonun etrafında sarmaşık kullanmayı düşünebilirsiniz. Birçok renkte olabileceği gibi çiçekleri tek renkte seçerek de bir tarz oluşturabilirsiniz.

Fransız Balkon

Uzun saksılıklardan sarkan ve saksıyı saklayan bitkiler de kullanabilirsiniz. Dekoratif saksılar balkona ayrı bir güzellik katar. Çiçekler balkon korkuluğuna asılmayıp zemine de konulabilir.

Saksıların ve çiçeklerin yanı sıra panjurlar da Fransız balkonların vazgeçilmezlerinden. Rengarenk panjurlar Akdeniz iklimini oldukça güzel yansıtır. Panjurlar ve korkuluklara özenilmesi durumunda çiçek kullanılması gerekmeyebilir.

Bir ya da iki sandalye sığdırabilecek kadar alanınız varsa, klasik tarzda sandalyeler tercih edebilirsiniz.

Fransız tarzına dair diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz: 

Fransız Tarzı Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Fransız Sofra Adabı

Fransız Barok Tarzı Bahçeler

Fransız Mutfağı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu