Gardırop düzenlemesi için birkaç ipucu

Gardırobunuzu düzenlemek için ipuçları


Çekmeceler

Çekmecelerin içine bölmeler yerleştirin, çekmeceyi açıp kapattığınızda takılarınız ve makyaj malzemeleriniz yerli yerinde kalacaktır. İç çamaşırlarınız, çoraplarınız ve kemerleriniz için ayrı bir çekmece düzenleyici kullanın, çekmeceyi karmaşadan kurtaracaktır. Tişörtlerinizi ve kazaklarınızı kullanım sıklığına göre alttan üste doğru yerleştirin. Çok fazla yığılma olmaması için plastik bir ayraç kullanılabilir.

Askılıklar

Askılıkları; montlarınız ile elbiseleriniz ve pantolon, etek ile gömlekler olacak şekilde gruplara ayırarak kullanın. Bu şekilde askılıkları daha kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca, askılıkları 30 cm boşluk kalacak şekilde kullanın. Aksi takdirde kıyafetlerini alıp tekrar asarken sıkışıklıktan dolayı zorluk yaşayabilirsiniz.

Raflar

Gardırop boyutuna göre askılıkların üzerine raf yerleştirin. Rafların iç kısımlarına daha az kullandığınız eşyalarınızı, dış kısımlarına da daha sık kullandığınız eşyaları yerleştirin.

Gardırop tabanı

Gardırop tabanına ya da eğimli çekmece bölmelerine ayakkabılarınızı yerleştirin. Eğer gardırop tabanına yerleştirecekseniz, ayakkabılarınızı kutuların içinde saklayın. Gardırop tabalarını da verimli şekilde kullanarak, depolama alanınızı maksimize etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu