Gardrop Nasıl Düzenli Tutulur?

Gardırop ve çekmeceler kontrolden çıktığında evi düzenli tutmak imkansız hale gelir. Oysa gardırop ve çekmeceleri düzenli tutmak mümkün.

Gömlekler, kazaklar, montlar, paltolar, ayakkabılar, çoraplar derken yazlık, kışlıklar her şey iç içe geçer ve iş içinden çıkılmaz bir hal alır. Tüm bunları düzenli tutabilmek için dolabınızda ve çekmecelerde iyi bir organizasyona ihtiyacınız olacak.

Dolap ve Çekmecelerde Düzen Sağlayacak 5 Yöntem

Giyeceklerinizi Organize Edin

Minimo Bespoke Furniture
Görsel: Minimo Bespoke Furniture

Giysilerinizi dolaba renge, tipe, mevsime göre ayırarak yerleştirin. Böylece kıyafetlerinizi seçerken ve yerleştirirken daha kolay davranabilirsiniz. En çok kullandığınız giysileri en üste ve arkaya, daha sık kullandıklarınızı ise en rahat ulaşabileceğiniz yere koyun. Giysileri alırken dolabı karıştırmamış olursunuz. Düzenli tutmanın en iyi yolu, hiç bozmamaktır.

Dolap ve Çekmecelere Düzenleyici Kutular Koyun

Clayton&Little Architects
Görsel: Clayton&Little Architects

Dolap ve çekmecelerde kullanılabilen düzenleme kutuları işinizi kolaylaştırır. Çorap, eşarp gibi küçük ve çok olan eşyaları bu kutularda muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca ayakkabılarınızı da kutularda saklamanız önerilir.

Askıları Sadece Gömlekler İçin Kullanmayın

Henarise Pty Ltd
Görsel: Henarise Pty Ltd

Giysileri düzenli tutmayı sağlayan askıları pek çok eşya için kullanabilirsiniz. Özellikle daha az giydiğiniz giysileri el altında durmamaları için askılarda asarak dolabınızın arka kısımlarına koyabilirsiniz. Bir askıya birden fazla eşya asılabilir. Bu da yer kazanmanızı sağlar.

Farklı Katlama Yöntemleri Kullanın

Katlama Yöntemleri
Görsel: Marie Kondo – redonline.co.uk

Giysileri katlayarak üst üste koymak giysilerin düzenli durmalarını sağladığı gibi, arandıklarında bulunmasını zorlaştıran bir yöntemdir. Bunun yerine rulo yapma yöntemini de deneyebilirsiniz. Örneğin rulo yaptığınız tişörtleri çekmecede saklayabilirsiniz. Aynı yöntemi pantolon ve kazaklar için de kullanabilirsiniz. Böylece aradığınız giysiyi daha kolay bulabilir ve dolabınızı düzenli tutabilirsiniz.

Fazla Giysilerden Kurtulun

B&Q
Görsel: B&Q

Dolapta uzun süredir giymediğiniz ve artık giymeyeceğiniz giysiler varsa, onlardan kurtulmalısınız. Bunun için giysileri ihtiyaç sahiplerine ya da belediyelerin ilgili birimlerine ulaştırabilirsiniz. Böylece dolabınızda yer açılacaktır.

Bunların yanı sıra sandık ve raflar kullanarak da eşyalarınızı organize edebilirsiniz. Bu sizi erişilebilirlik, temizlik ve görsel açıdan rahatlatacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu