Gastromasa Konferansı 2016

Geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen ve büyük ilgi gören Gastromasa Konferansı’nın bu yılki hazırlıkları da tüm hızıyla başladı.

14 Kasım 2015 tarihinde ilk defa Gökmen Sözen tarafından g2m’nin ana sponsorluğu ile Radisson Blu Şişli’de gerçekleştirilen Gastromasa Konferansı, İstanbul gastronomisinde yarattığı sinerji ile büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl Michelin yıldızlı şeflerin, ünlü yemek yazarlarının ve yatırımcıların katılımıyla hayata geçirilen konferansın bu yılki hazırlıkları da tüm hızıyla devam ediyor. Sürpriz konukları heyecanla beklenilen Gastromasa Konferansı’nın 2016 yılı medya sponsorluğunu Lorbi PR üstlenecek.

“Dünya gastronomisinin yeni destinasyonu İstanbul olacak mı?” sorusunun tartışıldığı, Gökmen Sözen tarafından g2m ana sponsorluğu ile düzenlenen Uluslararası Gastromasa Konferansı’nda dünyaca ünlü gastronomi yazarları, Michelin yıldızlı ve Gault Millau ödüllü şefler ile yatırımcılar İstanbul gastronomisine dair görüşlerini 14 Kasım 2015 tarihinde Radisson Blu Şişli’de misafirlerle paylaştı. 45 kurum ve firmanın destek verdiği konferansın ziyaretçi sayısı ise 700’e ulaştı.

Dünya gastronomisindeki en yeni gelişmeleri Türkiye’ye aktarmayı hedefleyen Gastromasa Konferansı, gördüğü ilgi, İstanbul gastronomisinde yarattığı sinerji ve yenilikleriyle her yıl büyüyerek devam edecek.

2016’nın Aralık ayında ikinci defa gastronomi dünyasını İstanbul’da toplayacak olan Gastromasa Konferansı’nın 2016 yılında medya sponsoru Lorbi Pr oldu.

Türkiye’nin zengin mutfağını ve kendine has gastronomi kültürünü dünya çapında tanıtmayı hedefleyen konferansın özel konuları arasında; dünyaca ünlü 2 Michelin yıldızlı “Yenilikçi İspanyol Mutfağı” konusunda markalaşmış İspanyol Şef Sergi Arola, Avusturyalı iki Michelin yıldızlı, 19 Gault-Millau alan ilk kadın Şef Johanna Maier, global yemek trendleri avcısı Maria Canabal, yemek yazarı ve şef Luciana Bianchi’nin yanı sıra dünyaca ünlü İspanyol Pasta Şefi Christian Escriba yer almıştı. Gastromasa’nın bu yılki sürpriz konukları ise heyecanla bekleniyor.

Tarih: 10 Aralık 2016

Saat: 10.30

Yer: CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu