Geleneksel Ramazan Eğlencesi Direklerarası

Geleneksel Ramazan eğlencesi Direklerarası 13 Haizran’da Zorlu PSM’de yeniden hayat buluyor.

Uğur Işık’ın sanat yönetmenliğindeki Alaturka Records, 13 Haziran’da özel bir Ramazan programıyla kadim bir geleneğe modern bir yorum getiriyor. Daha önce “Sır” ve “Girizgâh”la Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşan Alaturka Records, “Direklerarası” adını taşıyan projeyle bir kez daha Zorlu PSM’de Atlantis Yapım işbirliğiyle, Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında sahne alacak!

Bilenin, görenin ve öğrenenin dilinden düşmeyen eski İstanbul’un şehir kültüründe önemli bir yer tutan Direklerarası Ramazan Eğlenceleri, Alaturka Records dokunuşuyla günümüze taşınıyor ve modern bir yoruma kavuşurken gelenekle olan sıkı bağını koparmamayı başarıyor.

Karagöz musikisi, kantolar, ilk konservatuvarımız Dârülelhan’ın Direklerarası’na temas eden izleri, Fevziye Kıraathanesi’ndeki Musiki-i Osmani’nin fasılları, Kemani Tatyos ve Kemençeci Vasilaki gibi dönemin büyük ustalarının sesleri, Kavuklu Hamdi’lerin Ramazan mânileri… “Direklerarası”, hepsi ve daha fazlasını günümüze taşırken meddah rolünde karşımıza sinema ve tiyatromuzun usta oyuncusu Altan Erkekli ve modern yorumunu çıkarıyor.

Eski İstanbul’un kadim geleneklerinden Direklerarası Ramazan Eğlenceleri, Alaturka Records’ın dokunuşuyla canlanıyor ve modern bir yorumla günümüze geliyor! Alaturka Records “Direklerarası”, Altan Erkekli’nin modern meddah yorumu ve Uğur Işık’ın sanat yönetmenliğiyle 13 Haziran’da Zorlu PSM’de!

Tarih: 13 Haziran 2017, Salı

Saat: 21.30

Yer: Zorlu PSM, Ana Tiyatro, Şişli, İstanbul

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu