Gelin Aksesuarları

Mekandan organizasyona kadar her şeyi tamamladınız. Sıra gelinin kullanacağı aksesuarların seçilmesine geldi. Duvaktan saç tokasına kadar her ayrıntıyı incelikle düşünmelisiniz.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Düğün aksesuarları arasında gelinin kullandıkları ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Gelinlikten ayakkabıya, iç çamaşırından saç tokasına kadar pek çok aksesuar uyum içinde olmalıdır.

Duvaklar

Gelinliğin belki de en gösterişli yanı duvak kısmıdır. Hangi tip ve hangi boyda seçileceği çok önemlidir. Yüzü örten model; kısa ve yüzü örten duvak tipi en çok tercih edilen modeldir. Yüze gizemli bir hava katar. Omuz hizasına inen bu modeli omuzları işlemeli gelinliklerle tercih edebilirsiniz. Bu model vücudun üst kısmındaki işlemeleri ön plana çıkarır. Dirsek hizasında biten duvak modeli çokça tercih edilen çeşitlerdendir. Geniş bir sırt dekoltesi kullanıyorsanız, dirsek hizası duvak modelini tercih edebilirsiniz. Gelinin kollarından aşağıya doğru sarkıp parmak ucuna kadar inen model adeta pelerin gibidir.

duvak

Uzun gelinliklerle kullanılması önerilir. Baştan başlayıp ayak ucuna kadar inen ve yerleri süpüren şapel tipi duvak modelini kullanmak zordur. Yaklaşık 2,5 metre boyuyla tam bir görsel şölen olan katedral tipi duvak modeli iddialı gelinler için birebir. Yüze nostaljik bir hava katan kuş kafesi duvak sizi bir anda 1940’lara götürebilir. Özellikle kısa saçlarla muhteşem bir uyum yakalayan bu model, tüm yüzü kapatacak şekilde de kullanılabilir.

Saç Aksesuarları

gelin çiçeği (3)

Duvağın yanı sıra saç için saç tokaları ve şapkalar da tercih edilebilir. Sade nikah törenlerinde vintage modeller tercih edilebilir. Gelin taçları da kır düğünleri için ideal bir seçim olabilir. Tüm bu saç aksesuarları gelinlik ile de uyumlu olmalıdır.

Gelin Ayakkabısı

Georgie's Bridal Shoes

Dikkat edilmesi gereken bir diğer aksesuar ise ayakkabıdır. Genellikle topuklu ayakkabı kullanılmakla birlikte mekana göre düz ayakkabı da tercih edilebilir. Topuklu ayakkabı ile rahat edilebilir mi sorusu ise akılda durmaya devam ediyor. Bunun için mümkün olduğunca ergonomik modeller tercih edilmelidir.

İç Çamaşırları

Bocan Home

Gelinlikle mükemmel uyumda olması gereken bir diğer aksesuar ise iç çamaşırıdır. Straplez bir gelinlik ile kullanacağınız iç çamaşırı yakanızı sürekli kontrol etmenizi gerektirmeyen tipte olmalıdır. Gelinlik kumaşına uygun olmayan bir korse hem kötü görünür hem de rahatsız edicidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu