Gelin Arabası Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin arabası araç kiralama firmalarından kiralamaya karar verdiyseniz, anlaşma yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç detay var.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Sıra düğün mekanına nasıl ulaşacağınıza geldi. Bir araç kiralama firmasıyla anlaşma imzalarken tüm detayları sorduğunuzdan emin olmalısınız. Hangi model gelin arabası kiralayacak olursanız olun hizmetin detaylarını muhakkak öğrenin.

gelin arabası (1)

Kaç Saat Kiralanıyor

Gelin arabaları genellikle 8 -12 saat aralığında kiralanıyor. Saat başı kiralayabileceğiniz gibi, sabah alıp akşam teslim edebileceğiniz seçenekler de mevcut. Firmayla anlaşma yaparken ücretin kaç saat için olduğunu sorun.

Şoförlü mü, Şoförsüz mü?

Çoğu firma araca bir zarar gelmemesi için kendi şoför hizmetini de sunar. Bu da şoför aramak zorunda kalmayacaksınız anlamına gelir. Şoförsüz araçlara 200-250 TL ek ücret ödeyerek şoför de kiralayabilirsiniz.  Fakat elbette bu sizin isteğinize bağlı.

gelin arabası (4)

Klima veya Tente Var mı?

Özellikle yaz aylarında arçta klima olması oldukça önemlidir. Gelinlik ya da damatlığın içerisinde rahatsız hissetmek istemezsiniz. Üstü açık bir araç kiralayacaksanız da tenteli olmasını tercih edebilirsiniz. Hem güneşten korunur, hem de muhtemel yaz yağmurlarına karşı önlem almış olursunuz.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler Neler?

Firmayla yaptığınız süre anlaşmasını aşmanız durumunda, km ya da saat başına ücret ödemek durumunda olacaksınız. Araç süsleme, araç içi ikramlar, hostes ya da rehber gibi hizmetler de ek ücrete tabi olabilir. Anlaşma yaparken hangi hizmetleri satın aldığınızdan emin olun.

gelin arabası (2)

Yakıt Alıyor Muyuz?

Araçlar genellikle 100 km yakıt ücrete dahil olarak kiralanır. Sonraki kilometre başına ücret ödemeniz gerekir. Fakat şehir içinde 100 km üzerine kolay kolay çıkılmaz. Bu detayları da öğrenmeniz gerekir.

Gelin arabanıza da karar verdiğinize göre sırada diğer hazırlıklar var. Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu