Gelin Saçı ve Makyajı İçin Kuaför Seçimi

Tüm hazırlıkların sonunda nihayet sıra gelin saçı ve makyaj kısmına geldi. Özenle hazırlandığınız düğün gününüzde ışıltınıza ışıltı katabilmek için makyöz ve kuaförünüzü seçme zamanı.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Saç ve makyajınızı yapacak kişiyi mekan, konsept ve gelinliğiniz belli olduktan sonra karar vermeniz diğer detaylarla uyumlu olması açısından daha doğru olacaktır.  Diğer tüm hazırlıklar tamam ise sıra belki de işin en keyifli kısmında. Haydi sizi daha da güzelleştirecek ekibi seçelim. Bunun için seçiminizde etkili olacak şu sorular önemli:

Gelin

Gelin paketi neleri kapsıyor?

Bir çok kuaför çeşitli hizmetler için farklı fiyatlandırmalar yapar. Sadece saç tasarımızın ya da makyajınız için fiyat alabileceğiniz gibi her ikisi için de fiyat alabilirsiniz. Kuaförünüzle anlaşırken belirtilen fiyata nelerin dahil olduğunu tüm detaylarıyla sorun.

Saçı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Kendi fikrinizi kuaförünüze anlatın. Fakat onun da fikrini alın. Konsept ve düğün mekanı, hatta müstakbel eşiniz hakkında kuaförünüzü bilgilendirin. Bu soruyu yönelttiğiniz kuaförünüzden; eşinizle boy farkınız, sizin yüz şekliniz, vücut ölçülerini ve gelinlik modeliniz cevabını almanız gerekir.

Gelin saçı

Düğün mekanına veya eve geliyor musunuz?

Düğün günü yeterince telaşlı bir gün iken bir de gelinlikle oradan oraya taşınmak yorucu olacaktır. Mümkünse kuaförünüzü eve çağırın. Bu sizi epey rahatlatır. Üstelik evde daha rahat giyinebilirsiniz. Fakat bu hizmet için ek bir ücret talep edip etmedikleriniz sorun.

Yakınım olan bir kişi için ek ücret ödeyecek miyim?

Kuaförde yanınızda bulunan kardeşiniz, anneniz ya da bir arkadaşınızın saçının yapılması da adettendir. Bu kişi için ücret isteyip istemediklerini öğrenin.

gelin-3

Gelin saçı provası için ek ücret talep ediyor musunuz?

Çoğu kuaför riske etmemek için düğünden önce provaya çağırır. Kuaförünüz prova yapmıyorsa da bunu gözden geçirmenizde fayda var. Prova için çoğu kişi para istememektedir, fakat istisnalar olabilir. Bunu öğrenmelisiniz.

Gelin saçının yapımı ne kadar sürüyor?

Bunu provanızda öğrenebilmeniz mümkün. Bu daha çok kuaförün el çabukluğuna bağlı. Fakat size tahmini bir süre söyleyecektir. Saçınız en fazla 2 saatte yapılabiliyor olmalı.

gelin-2

Manikür, pedikür ve kaş tasarımı yapan ekip arkadaşlarınız var mı?

Alacağınız hizmete bu başlıkların da dahil olup olmadığını öğrenin. Fakat bunları düğünden birkaç gün önce yaptırmak zaman kazanmak açısından faydalı olacaktır.

Dileriz ki her şey istediğiniz gibi kusursuz olur, mutluluklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu